| Sara2 a întrebat:

Cum pot trece peste depresie? Mult plans, nopți nedormite, ganduri negre

14 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Antidepresive de la doctorul psihiatru și terapie la psiholog.Si gândire optimista și credința în bine, în Dumnezeu, sa ai speranță.Eu așa am făcut și am scăpat în proporție de 60 la suta de depresie,mai am momente triste, însă mult mai puțin.
Sănătate multa!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să pornești de la cauză. Să dorești să treci de. Apoi acțiune, să treci de la să dorești la să vrei. Iar cel ce vrea, acționează, face ceva.
Să iei mâsuri serioase, psiholog, psihiatru, preot, dacă crezi.
Dar ordinea este
- mișcarea. Fă gimnastică sau plimbă-te seara 2 ore, chiar și numai prin cameră, să vezi cum dormi.
- un prieten, să spun mai mult? Nu mă lasă roboțelul.
Doar apoi pilule roz si galben, etc.
Și scop, țel. Depresia este printre altele boala lipsei de scop.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la psiholog, in cele din urma... asta ar fi cea mai buna varianta.
Altfel, poate... ai putea sa te descarci. Cand iti trece ceva prin minte, scrie pe ceva sau scrie chiar aici intr-o intrebare.
O sa te ajutam cum putem, si incercam sa nu te judecam.

Deci, ce te supara? happy

| Mosotti a răspuns:

Te duci mai repede la un medic psihiatru si el iti va spune cu precizie ce sa faci, nu mai sta fara sa te duci ca se poate agrava si apoi devine mai greu de tratat.
Medicul va decide daca e nevoie sa te trateze sau sa te duci la psiholog.

| Dismally a răspuns:

Vorbeste cu un psiholog, chiar te poate ajuta.

| Lukasssz a răspuns:

Mergi la psihiatru

| oglindasultanului a răspuns:

Lasandu-l in pace, uitandu-te si interactionand si gandindu-te la el, iti face raul asta. Eu asa am facut, si a functionat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://youtu.be/ps3Z5CvDKd8

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu voiam sa trimit astalaughing
Voiam sa trimit asta:https://youtu.be/s_FqZHZi-5o

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce îmi trimiți mie acel clip? Ești idiot? Sau IDIOT?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Voiam sa imi raspund mie, dar iti poate fi folositor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

O inepție ca și asta, și un răspuns de om necioplit nu pot fi de folos nimănui.
Seara buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://youtu.be/s_FqZHZi-5o asa

| Cheo0S a răspuns:

Te speli, iti faci un program care il respecti, te disciplinezi, ai o viata sociala activa cu niste oameni care iti respecta timpul si faci miscare si mananci cat de cat nutritiv.

Moare boacana.

Evita pe cat posibil psihiatrii vor numai.sa te manance de bani.