| EUeStEEu a întrebat:

Salut am 14 ani si ma masturbam foarte mult. De 3 zile nu o mai fac dar faza e ca daca vad un film porno ma excit atat de tare incat simt ca daca o frec putin imi dau drumul. Problema e ca ma simt foarte,incărcat' acolo jos. Daca vreau sa nu ma mai simt asa trebuie sa ejaculez, nu? Dar eu nu vreau sa mai dau laba si prin act sexual nu am cum... Am următoarele întrebări
1. De cand nu ma mai masturbez imi ies mult coșuri pe față Este din cauza ca nu ma mai masturbez?
2. Ce pot face ca sa nu ma mai simt,, greu" acolo jos?
3. Exista sansa de a avea un vis ud si sa imi dau drumul noaptea in pat?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

1 nu

| mihai69 a răspuns:

Chiar nu e mult s-o faci zilnic de 2-3 ori la vârsta ta. Dar mă rog... dacă tu așa crezi...
1. Teoretic, nu;
2. O labă (sau chiar două);
3. Desigur. Și asta chiar dacă te mai și descarci singur! Așa e la vârsta ta...
PS nu renunța la labă, e chiar bună ca să nu mai fi stresat!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

1. Nu.
2. Atunci cand iti vine, sa pui niste muzica, faci putina miscare (exercitii fizice), asta ajuta. Si te gandesi la cum te simti dupa ce faci, adica... de ce?
3. Exista si... nu prea exista, nu trebuie sa te gandesti la asta.

| Anonim1lyfkfc23jmh a răspuns:

1. Mie mi-au apărut ceva coșuri la 40 de ani când m-am lăsat (am deja 5 luni).
2. Nu am găsit nici o soluție ușoară. Mă feresc de romantismul artificial (filme, videoclipuri cu cântărețe, chiar și știrile TV prezentate de femei). Am devenit periodic vegan (folosesc calendarul religios pentru ghidaj). Mă concentrez pe ce vreau să fac, nu pe ceea ce, în opinia mea, trebuie să nu fac. (După un anume Virgiliu Gheorghe, oxitocina e o substanță care apare când există sentimentul de împlinire și care re-echilibrează chimic creierul.)
3. Dorm numai în pijama largă, adică fără boxeri (și într-o parte dacă am învelitoarea grea). Pentru ieșitul/intratul în pat am încă o pereche de pantaloni la îndemână (pentru că se vede prin pijamale). Am avut dureri mari. Când am poluție mă spăl imediat, fac apoi 50 de genoflexiuni și recit 3-4 poezii cu temă religioasă. Și mă culc ignorând total fenomenul. Să nu uit: mi-am notat totuși într-un caiet datele. Cred că cel mai bun timp pentru notat e pe la jumătatea genoflexiunilor. Noroc bun! (și eu am început tot la 12 ani, aveam o ușoară fimoză, mai am și alte scuze)