| yoana_7735 a întrebat:

am 14 ani si nu mai stiu ce sa faccryingsunt cu un baiat mai mare decat mine cu 2 ani, dar deja m-am saturat de aceasta relatie...simt ca e plictisitoare si nu imi aduce nici un beneficiusad as vrea sa pun punct dar nu stiu cum sa fac, deoarece nu vreau sa il supar pe baiat...imi puteti da niste idei? multumesc!

Răspuns Câştigător
| InoTkd95 a răspuns:

Deci in primul rand, intr. o relatie nu cred ca trebuie sa cauti un beneficiu numai pentru tine. Stii asa faceam si eu, ca nu stiu cum sa ii spun, ca ii spun alta data, dar cu cat amani cu atat o sa-ti fie mai greu. Pur si simplu intr. o zi cand va intalniti sau ii dai un sms ( cel mai bine e sa ii spui in fata dar daca nu ai curajul poti sa ii dai jh un msg) si ii spui ca vrei sa discuti serios cu el. Ii spui ca tu crezi ca relatia voastra nu prea mai merge si ca ai vrea sa va despartiti dar ca nu vrei sa strici prietenia dintre voi2. Daca e mai improvizezi si u dar asta e esentialulbig grin succes

2 răspunsuri:
| crisgently a răspuns:

Spune-i ca nu ai niciun beneficiu din relatia voastra si vrei sa cauti beneficii in alta parte

| Ada_4823 a răspuns:

Mai bine ai deschide o discutie sa vezi ce parere are si el despre relatia dintre voi.Si sa-i spui si parerea ta.Si gandeste bine daca vrei sau nu sa te desparti de el.Succes