| alex170 a întrebat:

Am 15 ani și nu știu cum se face labă... adică nu mi se trage prepuțul. Am citit undeva și spuneau că prepuțul se trage în mod natural, de la sine, fără efort (pentru prima oară) la o anumită vârstă și abia după pot să trag prepuțul. Dar aud copii de 12-13 ani care fac labă și nu înțeleg cum. Adică se poate face labă fără sa tragi prepuțul? (îmi cer scuze pentru cuvintele folosite). Dau fundă celui mai detaliat și corect răspuns.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Poți face laba și fără să decalotezi penisul complet.
Cu timpul, pielea se va mai „lărgi", iar decalotarea va fi tot mai facilă. Folosește o cremă emolientă (crema de mâini cu glicerină ar fi foarte bună). Și mereu după ce te joci cu el, spală-l cât poți de bine (preferabil ca după ce nu mai e erect să-l decalotezi complet - ar trebui ca măcar atunci să reușești - și să-l speli bine cu apă și săpun)!

| doctorandus a răspuns:

Du-te la medic, poate ai fimoza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine stai asa fara masturbare!

| Skilline2012 a răspuns:

Nu, nu poti. Daca tu spui ca nu ti se trage preputul usor inseamna ca ai fost "cuminte" si nu prea ai umblat la penis.
Este o problema sa nu ti se traga preputul usor sau sa ai dureri mici cand incerci asta.
Pentru a rezolva problema fa exercitii in fiecare zi, trage-ti preputul de 5-10 ori astfel acesta va deveni elastic si nu vei mai avea probleme. Tin sa precizez ca nu daca preputul nu se trage nu poti tine un contact sexual prea placut pentru tine.
Bafta!

| ViatacuLouie a răspuns:

Taierea imprejur!