| alexandrurap a întrebat:

am 16 ani si sunt cam timid cu fetele, cum sa scap de timiditate in fata fetelor?

9 răspunsuri:
| denysame a răspuns:

Comporta-te normal, fi calm si nu te intuziasma prea tare, pentru ca nu prea este dc.nu fi prea "cocos" in fata lor, pentru o sa isi schimbe parerea despre tine!

| Nu a răspuns:

@ Ladygaga & Andreea
Luati-ma!

| Adeliи97 a răspuns:

Mie imi plac fetele goale, asta... fetele timizilaughing

| ladygaga a răspuns:

Mie imi plac baietii timizi.happy

| ZaKid a răspuns:

Denysame - tu ii zici sa fie calm si sa se comporte norma, cand ajunge in preajma lor si vrea sa gaseasca un subiect de conversatie ii tremura picioarele si nu stie ce sa zica.

Timiditatea este LASITATE.
Asa sunt si eu, la fel faceam cand aveam conflicte cu baietii, dar cu fetele nu am avut treaba pentru ca mi-am invis asa zisa "teama" cu baietii.
Eu sunt rac si sunt o fire mai timida si retrasa.

Revenim la subiect.
-trebuie sa gandesti pozitiv, sa nu te gandesti ca o sa rada de tine cand o sa zici ceva.sau ca o sa gresesti. intelegi tu ( mai pe scurt iti repeti de cateva ori in gand " o sa fie bine " happy
-Cand o sa faci asta o sa ai mai mult "tupeu"
-ca si cum te-ai duce la o fata si i-ai zice. imi place de tine, da-mi si mie nr tau. ( fara gluma sa te bufneasca rasul in fata ei )rolling on the floor

| andreea_4134 a răspuns:

Mie una imi plac baietii mai timizihappy

| seby19 a răspuns:

Acum o saptamana psihologul scolii ne-a spus ca 10-20 de minute de citit in fata oglinzii ajuta extraordinar de mult persoanele sa scape de timiditate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gaseste si tu uana care e timida in fata baietzilor...

| angel199 a răspuns:

Incearca sa te kalmezi, si gindeste numai la bine, sau kauta o fata care tot e timida cu baietii.