| snakeby94 a întrebat:

Am 17 ani si prietena mea si-a inceput viata sexuala cu mine in urma cu o luna. ei bine aseara dupa ce am ejaculat.am scos prezervativul.am pus altul.am mai facut-o cu prezervativ vreo 10 minute dupa care l-am scos si am facut-o pe direct dar fara sa mai ejaculez. vreau sa stiu daca e posibil sa fi ramas sperma dupa primul prezervativ sau daca s-a sters pe cel de-al doilea.se poate sa ramana insarcinata? va rog! un raspuns urgent.sunt disperat

Răspuns Câştigător
| TPMTotiPentruMine a răspuns:

Nu`i ascultahappy. da, a ramas sperma pe...Ellaughing
dar nu se duce tocmai pana in ovare la naiba oameni buni speriati omul degeaba. iti poti face adevarate griji daca El are 23 sau categoric peste 23 de cm. daca nu, nu. ii poti da sa faca un test de sarcina dar nu iti face griji. si apropo oameni buniwinking in astfel de situatii sustineti omul. ``Apoi de ce naiba l-ai scos pe cel de-al doilea? Sunteti niste inconstienti amandoi. Sper sa fiti parinti buni`` o puteai spune si asa ``nu inteleg totusi de ce ati scos al doilea prezervativ presupun ca sunteti incepatori. daca se intampla ceva sper sa fiti parinti buni`` nu ii dati la inaintare cu rautateawinking au scosprezervativul sa vada cum este fara, este mult mult mai placut, si pentru el si pentru ea.

10 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Sa ma puneti nasa.

| ana_2556 a răspuns:

Ai motiv sa fii disperat. Sa inteleg ca atunci cand ai schimbat prezervativul nu te-ai spalat? Prima greseala. Apoi de ce naiba l-ai scos pe cel de-al doilea? Sunteti niste inconstienti amandoi. Sper sa fiti parinti buniwinking

| missbee a răspuns:

Teoretic, spermatozoizii trăiesc câteva minute în aer... șansele sunt destul de mici în sensul că un spermatozoid trebuie să îndeplinească anumite condiții ca să poată fecunda ovulul și deci să se ajungă la sarcină. În primul rând este nevoie de lichidul seminal pentru ca ei să trăiască. În contactul cu aerul, e o chestiune de 1 minut sau 2 ca să își piardă mobilitatea și să moară.
În schimb, în mediul propice (cald și umezeală), pot trăi până la 8 zile.

Tind să cred că sunt șanse destul de mici ca ea să rămână însărcinată, mai ales dacă este în perioada infertilă (cu 6 zile înainte de menstruație). Nu e necesar să ia pastila de a doua zi, care presupune un șoc hormonal mult prea puternic pentru corpul ei. Data viitoare nu mai renunțați la prezervativ, sunt sigură că cele 20-30 de minute de plăcere din timpul contactului nu se compensează cu săptămânile de stres și grijă până îi vine ei menstruația. Do it safe!

Baftă!

| unknow a răspuns:

Sa va traiasca!batting eyelashes

| Girl a răspuns:

Riscul este foarte mic, dar pentru orice eventualitate du`te si cumpara`i pilula de a 2a zi in momentul asta, costa vreo 70 lei, dar decat sa va pomeniti cu un bebe isi merita toti banii si du`te si da`i`o imediat sa o bea... URGENT...:*

| porto89 a răspuns:

Mah nu pot sa ma abtzin sa mi bag pla.cum pla mea fa zdreanta (girl) sa ia pastila de a 2 zi? da repede auzi I don't want to see baaai fata aia nu e skitells sau mentosane luar-ai foc sa iei.aia se ia cand s-a spart prezervativul sau ceva la fel de grav.dar nu asa a bagat-o in buze de cateva ori fara si gata.I don't want to see ma dezgusti si nu am putut sa ma abtzin!

| porto89 a răspuns:

Cataline? 22 dc frate?

| bogdan_7896 a răspuns:

De unde sa stim noi daca ti-a ramas sperma?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident ca poate ramane laughing De ce nu va ganditi cand faceti ceva... Voi insiva sunteti copii si nu mai aveti nevoie de inca unu. Nu sunteti pregatiti pentru asta. Sansele sunt foarte mici si depind de multi factori.Dar in principiu este posibil. Urmariti si voi daca ii mai vine menstruatia in perioada care trebuia si eventual luati un test de sarcina dar sa nu il faca imediat pentru ca iese negativ. Sa incerce dupa cateva saptamani sa faca unul pentru orice eventualitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Porto89 ai innebunit? cati ani ai 10?