| altnick181 a întrebat:

Salut am 18 ani am o problema de curand, Mai exact cateva zile..am avut sex cu prietena mea iar dupa a doua zi mi s-a umflat ca un fel de vena de la testiculul stang spre mijlocul penisului..nu am vreo boala cu contact sexual si nici prietena mea am facut o de atatea ori nu s-a intamplat nimic, tin sa mentionez ca testiculul stang s-a lasat putin Mai mult decat cel drept si e mai mare..nu am discomfort nu nimic..nu pot merge la un urolog pentru ca nu sunt in Romania sunt intr o Tara straina si nu stiu limba

Răspuns Câştigător
| hipotronic a răspuns:

Salut! Cel mai probabil este vorba de un varicocel, poți căuta informații despre asta pe internet

Tratamentul varicocelului ca și eficiență îl reprezintă intervenția care se numește "embolizare varicocel" și care garantează vindecarea pe viață

Poate fi tratat și chirurgical însă acolo șansele de recidivă sunt mai mari

Poți găsi toate informațiile de care ai nevoie aici: https://medicina-interventionala.ro/......tratament/

Pentru a știi clar dacă într-adevăr este vorba de această afecțiune îți recomand să mergi cât de repede poți la un control, poate chiar acolo în țara în care ești, se pot găsi soluții

Succes

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca poti merge la UROLOG, fiindca exista urologi peste tot in lume, deci nu ai motiv sa astepti, fiindca situatia ta poate fi una critica si daca nu-ti pasa de propriile testicule pe viitor atunci ignora.
Poate fi varicocel dar poate fi si o boala cu transmitere sexuala, pe care ai luat-o si nu ai stiut pana acum.

| dullcat a răspuns:

Astepti pana cand revii in tara si mergi la medic?

| altnick181 explică (pentru dullcat):

Nu revin prea curand cam asta este partea proasta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Boala transmisibila sexual asta nu ai avut acum ai

| altnick181 explică (pentru anonim_4396):

Daca nu esti capabil sa citesti tot si nu poti da un raspuns bun nu inteleg de ce ai raspunde?

| Hyperion7 a răspuns (pentru altnick181):

De băgare în seamă kiss

| GucciMarcheaza a răspuns:

Dai varule cu google translate si doamne ajuta.

| Spartacus13465384 a răspuns:

Câți cm ai?