| carmina94 a întrebat:

Am 19 ani si am o problema. Mi-a intarziat foarte mult ciclul menstrual. Trebuia sa-mi vina la inceputul lunii august, deja am aproape 3 saptamani intarziere.
De la ultima menstra am facut sex protejat doar o singura data, nu cred ca am intrat in contact direct cu lichidul seminal.
Precizez ca de obicei am ciclu menstrual cam neregulat intre 28 si 35 de zile, uneori am mai avut intarzieri de 2 saptamani dar niciodata de 3. Care este cauza?

1 răspuns:
| NickName10 a răspuns:

În trecut fericirea oamenilor consta în excusivitatea şi siguranţa relaţiei lor, neîmpărţite cu nimeni, nici din prezent dar nici din tecut(!). Astăzi avem tot felul de alternative care ne distrag atenţia: tv, net, gadgeturi, etc., dar nici una dintre ele nu-ţi poate oferi ceea ce îţi oferă o familie sănătoasă pe termen lung – exclusivitatea iubirii oferite de celalalt.