| Anonimusalc a întrebat:

Salut! Am 4 zile de cand sunt pe tratament cu cervugid (ovule) si de atunci am o secretie foarte galbuie. Este normal sau nu este ovulul introdus destul de adanc si curge?
Vreau seriozitate!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim, mergi luni la ginecolog ce ai facut pana azi de nu ai mers la medic?

| Violleta2022 a răspuns:

Ovulele se introduc adanc in vagin, numai seara la culcare cand esti intinsa la orizontala si sub nici o forma nu cobori din pat, fiindca se scurg afara din vagin si nu-si mai fac efectul.
Rasucindu-te in somn, se rasucesc si ele in vagin amestecandu-se cu secretia vaginala, curatand toata infectia pe care apoi o elimina, dimineata, cand te trezesti si t ridici din pat.
Poti pune un tampon de protectie pe chilot si dimineata il arunci.
Nu se fac spalaturi vaginale, dar se pote face dus pe corp si la exterior, pe vulva.

| LePapillonSurvivant a răspuns:

Ovulele acelea sunt intr-adevar destul de neplacute si pot sa se "dizolve" in vagin si de aici secretia galbuie. De ce nu intrebi doctorul?

| everything29 a răspuns:

La medic gasesti ce ai nevoie.