| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am decis sa apelez la TPU pentru ca nu stiu exact ce sa cred despre ce s-a intamplat in ultima perioada.

Ideea e ca am fost intr-un club cu colegii de camera de la camin si alti prieteni din liceu. Unul dintre prieteni a venit cu prietena lui iar aceasta cu colegele ei de facultate.

Ok. de aici incepe. Am stat pe langa colegele tipei cam tot timpul sederii mele in club dar nu am luat actiune sa le cunosc sau sa dansez cu ele, si nu pentru ca sunt timid, ci doar din simplul fapt ca eram obosit, nu aveam o stare de club neaparat si pentru ca urmatoarea zi aveam cursuri de la 8 dimineata.

Ideea e ca urmatoarea zi, prietena colegului meu mi-a spus ca una dintre ele era interesata in mine, si tot s-a uitat la mine si tot pe langa mine era, insa eu nu am observat acest lucru.
Acum, toti prietenii imi scot ochii cu faptul ca am ratat o oportunitate de a cunoaste pe cineva, mai ales pentru ca ei stiau ca mai toate relatiile in care am fost nu au durat mai mult de 2 luni si s-au terminat dezastruos.
Au trecut 2 zile de atunci, si ma simt ca un prost ca am ratat o oportunitate de a cunoaste pe cineva... stau si ma gandesc ce putea fi daca nu lasam aceasta sansa sa scape.

Este a 2-a oara in viata cand o fata e interesata de mine si eu nu-mi dau seama de acest lucru. Ma simt ca un prost si un fraier. Mai ales ca tipa era chiar frumoasa.

Si asa ajung la intrebarea, ce pot face?
Stiu ca am ratat sansa, dar prietenii imi zic sa-i dau add pe facebook si sa ma bag in seama cu ea pe acolo. Ma indoiesc de o alta oportunitate, si sunt constient ca poate nu mai e interesata, dar chiar ma simt ca un fraier de astea 2 zile.

Ceva sfaturi? Dau funda la cel mai bun sfat.

2 răspunsuri:
| Miley a răspuns:

Cum adica ai ratat sansa? Ce ti-a cerut cumva sa fi cu ea si nu ai acceptat? Asta e abia inceputul vb mai mult cu ea si poate ajungi la nr de tel k asa puteti deveni buni prieteni si mai departe sti si u...nu iti fa griji k nu ai pierdut sansa laughing mult noroc

| piticelm a răspuns:

Vorbeste cu ea big grin si nu te mai simti ca un fraier straight face, asta a fost sa fie. Daca este interesata cu adevarat de tine, va accepta sa vorbiti.Numai asculta mereu prietenii, ce este bun pentru altii, poate fi rau pentru tine si invers.Succes! ai incredere in tine si totul va fi bine tongue