| SuSpanS a întrebat:

Salut, am facut dragoste cu prietena mea, a fost primul contact sexual, a fost virgina iar menstruatia trebuia sa ai vina pe 5 si suntem in 15. Ce se poate intampla vreau mai multe pareri detalii.

Răspuns Câştigător
| dydda a răspuns:

Dupa ce dezvirginezi o fata in corpul ei au loc unele schimbari.depinde de la o fata la alta.eu am facut-o cu iubithu la o zi dupa ce mi s-o terminat menstruatia si in seara aia mi-o venit iar. dar am o prietena care a spus ca nu i-a venit ceva timp si era ingrijorata dar dupa aia totul a revenit la normal si s-o si reglat.Nu va panicati pentru ca daca ea se va panica dupa aia i se va parea ca are greturi, ia in greutate, etc iar daca tu te panichezi ii vei trimite si ei starea ta si mai rau faceti.fiti calmi si vedeti ce va fi.Bafta!

3 răspunsuri:
| Merry24 a răspuns:

In primul rand s-a dezvirginat.In al doilea rand daca nu ai ejaculat nu ai de ce sa iti faci griji.In al 3 rand dupa c dezvirginezi o fata corpul se modifica si sufera unele transformari. Daca ai facut-o in perioada dinaintea menstruatiei nu ramane insarcinata deoarece exista o usa care la femei se inchide si spermatozoizii nu mai pot patrunde spre a da nastere la un eventual copil, sfatul meu este sa mai astepte dar daca nu esti sigur pe tine data viitoare, e mai bine sa ia anticonceptionale care sunt mai sigure si alea prescrise de medic.Ciclul o sa-i apara mai tarziu de data la care ii venea de obicei si asta nu e motiv de panica.Asteapta si vei vedea.Bafta.

| znstr a răspuns:

Daca v-ati protejat, nu aveti de ce sa va faceti griji. La unele fete intarzie mensturatia 1 saptamana, poate chiar toata luna, si fara sa o faca, asa ca nu e motiv de ingrijorare parerea mea. Depinde si de varsta si de organismul fiecarei fete. Bafta!

| Ina93 a răspuns:

Parerea mea ar fi sa ei un text de sarcina..sau du-te la un ginecolog