| Adr1aNNN7 a întrebat:

Salut.
Am facut-o cu prietena mea (primul contact sexual)si a durut-o ingrozitor, si nici nu am bagat-o pe toata.Am incercat si a doua oara si parca o durea mai rau.Mentionez ca nu a curs sange, stiu ca virginitatea este pierduta dar nu inteleg care ar putea fi cauza.

9 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Ai nenorocit fata pentru multi ani
Acum o sa ramna cu impresia gresita
ca sex-ul doare

| RxTx a răspuns:

Mai incerca o data daca mai vrea
si nu te mai lasa induplecat daca iti spune sa te opresti
TREBUIE SA AVETI 18 ANI!

| corbulalbrosu a răspuns:

Cauza principala a fiascoului total este lipsa de pregatire a fetei in vederea dezvirginarii. Sunt convins ca nu a exista un preludiu adecvat sau un petting facut ca la carte prin care vaginul ei sa fie adus la o totala relaxare si umezire si nici o degetica mai energica si absolut obligatorie. Trebuie sa intelegi ca in vaginul unei fete virgine canalul existent este extrem de stramt, precum si faptul ca muschii vaginului daca nu sunt relaxati si elastici vor ramane foarte rigizi (acest fapt se datorata fricii de durere) ceea ce va face intotdeauna ca penetrarea sa devina estrem de grea, uneori de-a dreptul imposibila si extrem de dureroasa. Data viitoare (daca va exista) inaintea sexului propriu zis, trebuie executat un preludiu sau petting de minim 20-30 de minute, adica suficient de lung ca fata sa se relaxeze si umezeasca complet si o degetica cu 1 sau 2 degete suficient de energica. Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija sa fie preludiu destul si cumpara lubrifiant

| TheImpaler a răspuns:

Ai rabdare....mai asteapta...mai incearca..asa se face.

| TheImpaler a răspuns:

Inca nu are incredere nici in tine, nici in ea. n-a fost suficient de relaxata. cand vezi ca nu suporta durerea, opreste-te. las-o sa se linisteasca si ia-o de la capat. excit-o bine de tot, si incearca iar. trebuie sa fii mult prea bun sa-ti iasa din prima cu o virgina.

| Eduaard a răspuns:

Nu te băga ca disperatu, calm, frumoswinking

| Ioana803 a răspuns:

Ca aceasta durere sa fie mai suportabila, prietena ta trebuie sa se relaxeze mult mai mult si sa nu fie incordata. Pe langa aceste lucruri, nu trebuie sa lipseasca lubrifierea.
Tura viitoare, in loc sa incerci sa bagi penisul dintr-o data, incearca cu unul, doua degete pana aceasta se obisnuieste.

| CelTimid321 a răspuns:

Ce incerca ceilati sa iti spuna e ca trebuie sa o faci sa se relaxeze, mai exact joacata cu vaginul ei, sarut-o si fa-o sa se inroseasca.