| sandAa a întrebat:

Ieri am avut primul contact sexual cu prietenul meu. Totul a fost ok, adica m-a durut, dar asta este. Dupa am plecat la plimbare, iar acasa am constatat ca imi cursese sange. Stiu ca este normal, dar dupa ce am facut-o pe mine nu ma durea aproape deloc. Azi am observat ca mi-au venit problemele. Acum nu stiu daca sunt virgina sau nu, deoarece nu m-a durut dupa si nici nu stiu daca sangele mi a curs din cauza problemelor sau a ruperii himenului. Trebuie neaparat sa te doara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

Daca ai avut contact sexual nu mai esti virgina, indiferent de starea actuala a himenului tau.
Nu trebuie neaparat sa te doara, eu de ex nu am simtit deloc durere nici in timpul actului sexual nici dupa.
Sangele e irelevant de ce a curs. E posibil ca din cauza ca ai facut sex, ai grabit putin menstruatia dar nu are nici o relevanta.
Concluzie : ai facut sex, nu mai esti virgina.

4 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

De acum, ar fi cazul sa vizitezi Dr.Ginecolog Deci...Go!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, NU mai eşti virgină ( nici fizic ).

Din moment ce te-a penetrat, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU ar fi curs sânge ( şi durerea de la început poate fi un semn ).

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Eşti dezvirginată după contactul sexual.
Doare la început puţin, e normal, probabil a curs puţin sânge, aşa e normal, însă nu la toate le curge sânge din prima.
Te pup!

| DaRaspund a răspuns:

Daca ai avut contact sexual nu mai ai cum sa fii virgina.Pai te cam doare ca se rupe himenul, dar nu pe toata lumea la fel de tare!
http://www.mamicisicopilasi.ro/search/label/contraceptie