| mirel222 a întrebat:

Salut! Am facut sex cu iubita mea si prima data am ejaculat super mult, a doua partida a fost dupa vreo 20 de minute si am ejaculat foarte putin, iubitei mele ii curgea un lichid alb din vagin care dupa parerea mea era librifiantul ei natural.Tin sa mentionez ca am folosit prezervativ extra safe in ambele ture. Exista vreun risc?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intrebi de risc.
Dar ai folosit prezervativ?
Să te mai intreb dacă era in perioada fertilă?

| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat ambele partide sexuale au fost complet protejate, de la cap la coada, nu are cum sa ramana gravida.

In ce priveste secretia vaginala a femeii, aceia se produce in cantitate mai mare, cand femeia este excitata sau cand este la ovulatie.

| dullcat a răspuns:

Buna.Riscul e minim cu prezervativ, dar depinde si de ciclul ei menstrual.Cel mai safe este sa evitati perioada fertila si sa folositi mereu prezervativ.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă ai folosit prezervativ de fiecare data, șansele de a ramane gravida sunt mici.

| Robert2526 a răspuns:

E absolut normal ca prima data sa ejaculezi mai mult. Legat de o posibila sarcina, cu prezervativ folosit in mod corect, nu exista sanse sa apara sarcina

| fata357 a răspuns:

Buna. Atâta timp când ati făcut-o protejat, nu ai de ce să îți faci griji. Cât despre secreția ei alba, este absolut normal, secreția aceea poate sa capete o culoare alba, asemănătoare spermei, datorita hormonilor sau a ovulației.