| Grasutu000 a întrebat:

Salut,am facut sex neprotejat cu o prietena la 2 zile dupa sangerarile vaginale,cand am simtit ca ma termin,am scos-o afara si am ejaculat undeva pe abdomen, ea mai avuse un contact sexual neprotejat fara ejaculare(tipul nu a apucat sa se termine)
La 2 zile dupa actul sexual iar a avut sangerari specifice menstruatiei, este posibil sa fi ramas insarcinata?

Răspuns Câştigător
| Carrie1 a răspuns:

Pai tu de ce faci sex neprotejat stiind ca ea si o mai trage si cu altii, la fel de neprotejat? Ai putea sa iei vreo boala, care din pacate sunt multe transmise prin contact sexual gen chlamydia, herpes, negi genitali, gonoree si multe altele.
Nu se ramane insarcinata la 2 zile dupa terminarea ciclului menstrual, ci doar in perioada fertila care e de regula cu ziua a 14-a a unui ciclu normal de 28 de zile.

2 răspunsuri:
| MiruD a răspuns:

Nu e însărcinată. Dar tu, cred ca ai sa te capeti cu BTS.

| DanielAmbrus a răspuns:

Pentru 2 lei merita sa te imbolnavesti daca tu asa gandesti ok treaba ta sanse nu sunt doar daca era in perioada fertila sunt 100% sanse sa ramana contactul neprotejat se face doar atunci cand vrei un copil iar ea sa fie nevasta sau urmeaza sa fie atunci faci asa pana atunci se are cu nu stiu cati faci si tu cu ea si te imbolnavesti pentru 10 min 15 de placere use condoms si multa sanatate