| Alexxzw a întrebat:

Salut.Am întreținut relații sexuale cu prietena mea, neprotejat și s-a intamplat inevitabilul. Dar după maxim 20 de minute am cumpărat pastila Postinor, ar trebui sa îmi fac griji ca ar putea rămâne gravida?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca nu va protejati cred si eu ca era inevitabil?
griji mari ar trebui sa iti faci ca ai obligato sa ia o pastila care ii va da peste cap tot organismul, o bomba hormonala

| Alexxzw explică (pentru suntserios):

Nu a fost obligată. A fost la pură alegere, inclusiv decizia cu sau fără. Ea a fost cea care a vrut fără. Dar consecințele exista și la mine, de aia as vrea un raspuns dacă ar putea sau nu dacă a luat pastila "de-a doua zi" după o ora de la act.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prezervativele astea, greu de rulat, nu e asa?
Mori de 30 lei dar sa vezi acum ce va urma...

| Alexxzw explică (pentru anonim_4396):

Ce vrei sa zici cu " sa vezi ce va urma?"

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexxzw):

Pai o dai peste cap cum a zis suntserios si te va costa mai mult s-o 'repari' decat sa iei un amarat de prezervativ.

| Alexxzw explică (pentru anonim_4396):

Explicați-mi și mie ce vreți sa ziceți prin " repari".

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexxzw):

Sa o faci sa-i revina organismul la ritmul lui normal dupa ce i-ai dat, cum a zis suntserios, "o bomba hormonala". Costa mai mult sa o vindeci decat un amarat de prezervativ.

| Alexxzw explică (pentru anonim_4396):

Men, nu a fost decizia mea! In punctul asta e important sa aflam dacă e posibil sa rămână sau nu dacă a luat pastila!