| Papusha_3366 a întrebat:

Am nevoie de un sfat! Am fost la o baza de odihna.Acolo am vazut un baiat, mi-a placut mult de el, de fapt si acum imi place.Eu am 14, el 18.De asta nici nu am avut curajul sa ma apropii de el.Permanent flirta cu privirea.Acum am ajuns acasa si am inceput sa comunic cu iubita unui prieten de-a lui.Aceasta il geloza la prietena mea si m-a rugat sa ii zic despre ce comunica online.Eu am intrebat-o pe prietena mea si aceasta mea zis sa ii spun fetei sa nu isi faca griji, pentru ca e o simpla conversatie. Oricum daca e iubita prietenului baiatului care imi placea ii cunoaste pe amindoi si de asta am intrat in discutie cu ea. I-am zis ca il simpatizez pe prietenul iubitului ei. Ea mi-a zis ca imi va da iubitul ei niste sfaturi, dar a spus sa nu ii zic iubitului ei despre ceia ca m-a intrebat despre ce converseaza cu prietena mea si eu am rugat-o sa nu zica nimanui in afara de iubitul sau ca il simpatizez pe acel baiat.Parca totul era ok dar ma trezesc intr-o dimineata cu mesajul de la ea ca i-a zis iubitului sau si el a spus ca nu am nici o sansa neintrebindul pe baiat.Inca tot iubitul ei mi-a trimis un mesaj precum ca l-am vorbit pe la spate si e suparat ca nu ii place minciuna si din cauza la tot asta eu nu am nici o sansa la baiatul ala ca ei sint prieteni. Ma duc inca odata la baza aceia sint sigura ca vor fi si ei ambii acolo, daca inca imi mai place de baiatul cela, nu stiu ce sa fac, sa caut impacare sau cum? am nevoie de ajutor!

Răspuns Câştigător
| mystik a răspuns:

Micutza de tine, eu te-as sfatui sa lasi tot ce ti s-a intamplat in urma si sa incerci tu singura sa lupti pentru el, incearca de la capat, fii sigura pe tine. daca el te privea dulce nu e exclus ca undeva in adincul inimii ti-a imaginat in postura cu dinsu.
Incearca sa-l cuceresti cu incetul, zimbaste-i...Indiferent de locul in care te afli, indiferent de persoanele cu care vorbesti, fii naturala! Nu incerca sa pari altceva decat esti, nu-ti modifica vocea pentru a fi mai mieroasa, incearca sa te comporti ca si cand ai fi intre prieteni pe care ii cunosti de o viata. Nimic nu este mai placut la o fata, decat sa o vezi ca se poarta cu naturalete, ca discuta degajat, fara aere de vedeta, dar si fara a fi umila.Succesul tau in a cuceri un baiat, depinde foarte mult si de cunostintele tale legate de psihologia baietilor.Cred ca amicul sau nu e atit de inrait impotriva ta decit mai mult in discutia ta cu prietena lui, poate s-au certat din cauza asta.eu nu stiu iti urez mult succes

3 răspunsuri:
| RoxAnana a răspuns:

U ai 14...eu am 15 si prietenul meu tot 18 are. ne-am cun printre prieteni dar daca nu eram eu cea care a vb cu el acum nu mai ne cun deloc deci fa ce iti spune inima si nu mai apela la atati prieteni de-ai prietenilor lui baftawinking

| miky014 a răspuns:

Poate ca acei "prieteni" ai baiatului nu te cunosc si nu vor o necunoscuta pe langa "prietenul" lor.
pana nu vb cu respectivul baiat, nu iti perde sperantawinking
si nu conteaza varsta!
bafta!

| Simonaa166 a răspuns:

Vorbeste cu el personal

Nu lasa prietenii lui sa se bage in asta

Du-te la el si vorbiti, imprieteniti.va

Apoi incearca sa afli daca si el te place

Sunt sigura ca isi va schimba parereawinking

Multa bafta. Si fi curajoasawinking

And

Have Fun :*