| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutor, sau mai bine zis, de o linistire sufleteasca.

Stiu ca astfel de intrebare e cliseica. Dar vreau sa ma asigur si aici. Sunt virgina, dar eu si prietenul meu mai obisnuim sa facem un fel de "foreplay" numai ca fara ajungere la actul propriu-zis.
Pe cat de stupid are sa sune, dupa ce mi-a facut un oral, s-a ridicat inspre mine, si mi-a atins oarecum, desi n-am simtit extraordinar de tare, partea intima care era descoperita la moment, mentionez si ca avea inca lenjeria lui pe el.
Sunt extrem de paranoica si nu era el "extraordinar de ud" pe lenjerie incat sa ajunga sperma pe vagin. dar totusi am dubii, nu stiu, am citit pe internet cate ceva si m-am speriat si mai tare. Am obiceiul asta ca de cate ori citesc simptomele la vreo boala, sa le si simt cateva minute mai tarziu. laughing Foarte prostesc, recunosc.
In dimineata asta m-am uitat in oglinda si mi-am vazut abdomenul balonat. si mintea mea de femeie paranoica si deluzionala m-a impins spre google, unde am citit tot felul de simptome, care nu le am in totalitate, dar mintea mi le-a perceput ca existente, gen dupa ce am terminat de citit, am avut senzatia aia de greata. desi cred ca este de fapt mai mult sperietura pe moment. Si de asemenea am acele scurgeri de dupa menstruatie (care sunt normale de altffel), dar erau pe lista de simptome, cum ar fi ca se goleste camera vaginului. ceea ce se intampla oricum si la sfarsitul menstruatiei, dar totusi. Ma infricoseaza ideea.

Mi-a trecut menstruatia de o saptamana, deci inca nu intra in vorba "intarzierea menstruatiei" ca o dovada certa. O sa astept si o sa ma conving singura, dar pana atunci, daca este cineva inde-ajuns de dragut/draguta sa ma lamureasca cum sta treaba, o sa va multumesc anticipat cu o fundita bine meritata. happy

Va rog sa nu luati in deradere intrebarea, am incercat sa explic cum am putut mai bine, nu e nimeni obligat sa raspunda cu o ironie, daca este cineva serios care ma poate linisti sau asigura de ceva, multumesc din nou!

Răspuns Câştigător
| Sfatosul2012 a răspuns:

Nu esti stai linistita; la spermatozoizi li se spune inotatori nici decum alergatori viteza 100 m garduri. Daca zici ca era si cu lenjeria pe el mai greu sa fii; calmeaza te si ca sa fii si mai calma iti faci niste teste peste cateva zile;

4 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Nu pot sa nu raspund cu o ironie, tu chiar ai impresia ca spermatozoizii pot patrunde prin lenjerie?laughing ma mir ca nu pot si zbura laughing sau sa foreze in beton laughing Nu exista nici cea mai mica sansa sa ramai insarcinata asa

| sofisis a răspuns:

Nu exista nici macar 0, 1 % sansa ca spermatozoizi sa treaca prin material, printr-o simpla atingere sa intre in vaginul tau si sa fecundeze. Nu mai fi paranoica.
PS: Tu nu esti deloc pregatita sa iti incepi viata sexuala asa ca te sfatuiesc sa mai astepti, sa te mai documentezi.

| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

(Imi pare rau de raspunsul intarziat, si de faptul ca am oferit fundita deja, ti-as fi oferit-o tie).

Multumesc mult de raspuns. Si da, ai totala dreptate, neinformarea si paranoia mea a dus spre asta. N-am sa fac greseala sa imi incep viata sexuala fara sa fiu informata total despre asta, altfel ajung iar sa pun intrebari puerile pe TPU, la o varsta de la care ma astept la ceva maturitate. laughing

Multumesc din nou pentru explicatie, sa ai o zi frumoasa!

| Lavii007 a răspuns:

Din moment ce avea lenjerie pe el poti sa stai linistita.