| vladiz a întrebat:

Am o intrebare legat de relatia mea si aceea este :Ce ar trebui sa fac daca prietena mea este din ce in ce mai rece cu mine? suntem impreuna de aprox 7luni jumate.eu incerc sa fiu cat mai apropiat dar am ajuns sa nu mai am idei. ea nu doreste sa ne despartim nici eu dar chiar nu stiu ce sa mai fac.Multumesc!

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cand nu stii ce sa faci,fa EXACT ce face ea,spune-i ceea ce-ti spune ea tie,reactioneaza si tu cum reactioneaza ea,apara-te cu cuvintele ei,IMIT-O!
Daca intr-o saptamana,doua, nu incepe sa se nelinisteasca si nu-ti reproseaza ca te-ai racit si te-ai schimbat, e grav!

| VadTot a răspuns:

Prietene asculta ma pe mine chiar daca iti va fi foarte greu si poate o iubesti dar crede ma este cel mai bine asa! da i papuci uit o si indragosteste te de alta fata Vei fi foarte fericit asa crede ma! Bine acum este alegerea ta si tu iti faci viata sa fie asa cum iti doresti tu alegi sa traiesti asa ca un Fraier"Sau next girls beutiful "ok? succes!

| Lore2good a răspuns:

Comunicarea e cheia.ia invit-o la un restaurant sau intr-un loc mai intim si poarta o discutie cu ea. daca nu vrea sa va despartiti, atunci inseamna ca te iubeste insa poate in relatia voastra a intervenit monotonia si e nevoie de ceva nou sa o spargeti! Propune0i un weekend romantic la o pensiune poate ca va va ajuta.sau o excursie undeva.o iesire la patinoar si apoi o plimbare prin parc...Gaseste ceva sa spargi monotonia, in caz contrar o poti pierdesad

Multa bafta!

| Psihologul a răspuns (pentru Lore2good):

Total de acord cu tine iar ceea ce a spus Greece12 se numeste razbunare sau. plateste-i cu aceeasi moneda ceea ce este TOTAL gresit. Razbunarea e arma prostului.
Asa cum a spus si Lore2good, incearca sa vorbesti cu ea : comunicarea e solutia!

| Lore2good a răspuns (pentru Psihologul):

Multumesc de sustinerebig grin

| vladiz explică (pentru Lore2good):

Comunicare exista zilnic chiar eu incerc sa trag de ea de ce este asa am fost chiar f ok cu ea chiar uneori cand exagera cu mine ma comportam si eu la fel cu ea dar na poate se va schimba ce stiu sigur este ca ma iubeste

| Jozefina a răspuns:

Poate prea tare ai sufokato cu vb dulci sau mai stiu eu ce,,, fata iubeste astea dar mai iubeste sa se gindeasca daca e dorita ori nu...nu te raci si tu,,fii alaturi de ea dar vezi nu o sufoka si insista caci ea se va plictisi,incearca ceva nou,,,faceti ceva cee nu ati mai facut ca sa improspatati atmosfera in relatie,Pur si simplu o relatie numai este ca la inceput niciodata si ea se comporta asa poate ca e sigua ca e a ta si s-a cam prea acomodat,,mai pune-o pe ginduri, mai impresioneazo dar in nici un caz sa insisti si sa o sufoci. daca vezi ca nu merge pur si simplu ai o discutie cu ea, spune-i ca cam vezi ca ea s-a racit si daca vrea sa plece poate sa plece ca nu poti tine omul fara sa vrea.Nu fi moale, nu lasa sa te domine, esti baiat sau ce mama naibii.bafta!

| impresivepanda a răspuns:

Nu te ingrijora poate ca si ei i se pare ca tu esti tot mai rece cel mai bine ar fi sa o intrebi si sa discutati despre asta sa vezi ce parere are ea:* sper sa te ajute sfatul meu