| anonim_4396 a întrebat:

Salut am o maaaare problema. am facut sex ieri cu prietenul meu pentru prima data (ambii virgini), si stiti cum e la inceput nu sti ce si cum asa ca in momentul actului sexual prezervativul a iesit putin, el nu a ejecuat si prezervativul inca era pe penisul lui, ne-am uitat dupa un timp in prezervativ si in el era doar lichidul pre-ejecuator incolor, problema este ca eu sunt in perioada fertila si mie foarte foarte frica sa nu fi rams insarcinata. Am vrificat prezervativul cu apa sa vedem daca este rupt, si nu era. Sa iau pastila de a doua zi sau nu este cazul?
p.s. in lichidul pre-ejecuator exista spermatozoizi?

Răspuns Câştigător
| Estera123 a răspuns:

In primul rand, lichidul preejaculator este incolor si nici nu ai cum sa il observi in prezervativ pentru ca de regula este mai putin de un 1 gram. Bun! Ca era sau nu lichidul acela, nu ai de ce sa iti faci griji atata timp cat prezervativul era inca pus pe penisul lui, si nu era rupt.
Si pentru ultima intrebare: de regula exista in cazul in care a mai exista o ejaculare inainte cu putin timp. Adica spermatozoizii ramasi de la ultima ejaculare (dar sa fie cat de cat recenta) poti iesi odata cu acest lichid. Multi spun ca pentru a ramane insarcinata trebuie sa exista sperma si acea 'forta' cu care sa o trimita in vagin. Pentru siguranta voastra mergeti la planificare familiala si va va explica mai multe.
Oricum, griji nu prea ai de ce sa ai, dar sa ca fii sigura poti lua pastila de a doua zi. Dar nu uita ca nu e bine sa o iei decat de 2 ori pe an.

| ameliarosca a răspuns (pentru Estera123):

Multumesc mult)) fundawinking

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Puteai face si fara perzevativ si nu ramaneai totul sta in alea 5 zile negre restul luni poti face cat vrei sex ca nu-i nimic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Egzista sigur ca egzista.da cata minte aveti voi de a-ti facut sex pentru prima data asa la plesneala? asa se face? santeti atat de ingramaditi,si tu si el incat ce a-ti spus? hai sa ne f...m ca tot nu avem altceva de facut? mai blegilor? si daca a-ti facut, nu stiati ce implica asta? de ce tie frica? ia zi ca ma facusi curios.te lungisi, singura, o primisi natural, sperai ce? si ce a iesit? si acum tie frica? ma poate tu nu ai minte.dar el? nici el nu are? hai sa ne jucam si noi cu putza.bravo.ati facut si voi ceva.a iesit varza.si cand te gandesti ca trebuie sa fie ceva extraordinar, frumos. mirific, din dragoste, in deplina siguranta, sa tii minte toata viata acele clipe.nu mai discut. santeti varza.

| ameliarosca a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este nevoie de atita critica, ma rog de unde stii tu daca a fost sau nu dragoste (a fost un accident, cu ce se rezulta nu stie nimeni si nu tu vei suferi consecitele), eu am cerut sfaturi si nu critici. Nu esti tu Dumnezeu ca sa ma poti judeca, data viitoare incearca sa fii mai intelegatoare si da-le sfaturi oamenilor. De fapt nu pot eu sa iti zic ce sa faci, fiecare traieste cum vrea. Multumesc oricum pentru timpul acordat))

| irrumator30 a răspuns:

De unde stii ca era lichid pre-ejaculator si nu sperma. Sperma poate fi si incolora. Fa mai bine test de sarcina, si verifica. Fa 3 si vezi ce iese la 2 din 3. Daca chiar mai esti speriata, mergi la un consult ginecologic.

| ameliarosca a răspuns (pentru irrumator30):

Multumesc pentru sfat, dar cred ca o sa ma limitez la speranta pentru ca de fapt nu mai sunt chiar asa speriata, am pus totul cap la cap si nu avea cum sa iasa din prezervativ nici lichidul pre-ejecuator si nici sperma sau cio fi fost acolo. multumesc inca odata pentru sfat)) p.s.dar totusi sa iau pastila de a doua zi?

| irrumator30 a răspuns (pentru ameliarosca):

Pentru linistea ta poti sa iei. Costa cam 80-100 de lei, sa stii. se ia pana in 72 de ore de la consumarea actului sexual.