| Andrei199793 a întrebat:

Am o problema de conversatie cu iubita mea in sensul ca atunci cand vorbim pe mess, fb, skype... gasesc mereu cate un subiect de discutie iar atunci cand ne intalnim si stam pe afara sau mergem prin oras nu gasesc subiecte de discutie, iar daca mai sunt si prieteni in jur sunt tacut de tot si tot ce scot pe gura sunt intrebari care mie mi se cam par tampite ( si cu toate astea nu stiu de ce o fac )... Ma ajutati va rog cu un sfat bun?

Răspuns Câştigător
| PsychologistT a răspuns:

Ai o problema legata de socializarea in grup.
Nu e neaparat ca tu sa sustii o discutie, intra in ale prietenilor tai. Gaseste subiecte comune.

1 răspuns:
| ElenaSA a răspuns:

Pai daca vorbiti pe internet in mod divers e bine. Probabil ca te intimidezi cand sunt prietenii in jur. Dar nu e nicio problema. E bine ca te poti concentra pe calculator.