| star a întrebat:

Salut.Am o problema...sau nu stiu cum sa-i spun.Am 20 de ani, student (dar nu prea frecventez facultatea), am 1.83, 78 kg, bine facut, ochii verzi si sunt brunet.Am un aspect fizic placut (frecventez sala), nu sunt un incuiat, sunt chiar destul de inteligent, un simt al umorului dezvoltat... Dar am o problema.Si anume ca nu pot sa-mi gasesc o iubita pe plac...adica nu prea cunosc fete happy! Nu sunt genul timid sa ma inrosesc la fata cand vad o fata sau mai stiu eu ce, dar nu sunt nici tipul acela care daca vede o fata in tramvai se duce la ea sa flirteze. Un sfat cum as putea sa fac pentru a cunoaste fete ar fi bine venit...Va multumesc si astept sfaturile!

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Ai toate calitatile (in afara de aia cu invatatul) dar in acelasi timp ai si cel mai mare defect (timiditatea). Am spus-o de mai multe ori, mai multora.Cand iti place de o fata, nu o privi ca o regina intangibila, o printesa din basme.Priveste-o ca pe o fiinta egala tie. Poate ca si ea vrea sa intre in vorba cu tine, dar are aceiasi idee de ¨inferioritate¨.
Daca nu incerci ai pierdut sansa, ai pierdut totul, daca incerci si reusesti sa-i atragi atentia ai castigat totul.Chiar daca te refuza, macar nu iti o sa-ti para rau ca ai avut sansa si nu ai profitat happy

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fetelor nu prea le plac baietii care nu frecventeaza facultatea fiindca nu prea au ce vorbi cu ele. Eventual, scade si tu nivelul, incearca sa gasesti fete mai simple, mai putin inteligente, care sa accepte situatia ta.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Star, n-are legatura cu inteligenta, stiu prea bine. Are legatura initial cu deschiderea, cu cultura, cu capacitatea de a acoperi multe subiecte de discutie si de a excela in unul. Apoi mai are legatura cu seriozitatea, cu posibilitatea de a te v=baza pe omul respectiv. Nu rade, ca imi vei da dreptate mai tarziu. Eu m-as gandi: pai daca nici la facultate nu e capabil sa se duca zilnic, pai nici la intalniri n-o sa vina si nici mai tarziu nu ma voi putea baza pe el. Si as renunta din start.

lolita
| lolita a răspuns:

Trebuie sa fii mai sigur pe tine cand te aflii in fata unei femei, daca tu ai incredere ii inspiri si ei si de aici poate iesi ceva frumos. cat despre iubita pe plac... nu-ti fa griji intr-o zi va aparea, eu am trecut prin aceeiasi faza, la inceputul relatiei mi se parea barbatul perfect dar cu timpul ma plictiseam, cand eram decisa sa renunt la baieti a aparut ca din senin si al meu.

| xibalba a răspuns:

Ai un defect. iti place sa pierzi cativa ani din viata pe facultate, pe care nici macar nu o frecventezi. Adica pierzi timpul. Adica alegi sa treci prin facultate ca rata prin apa. Esti inteligent, se vede. Nu stiu daca e chiar asa important aspectul fizic, iar daca prioritatea ta e sa iti faci iubita, du`te`n club, discoteci, baruri. E plin de tipe pe acolo.

P. S. ma mir cum de ai depistat ca ai o problema cu fetele si nu cu facultatea.

| matchpoint a răspuns:

Salut,
poate ca nu iti gasesti o prietena care sa-ti fie pe plac ca esti prea pretentios. Din prezentarea ta vad ca nu suferi de modestie. Oricum nu aspetpa sa-ti pice ceva din cer. Trebuie sa muncesti ca sa obti ceea ce vrei. Asta daca nu ai un cont in banca cu multe cifre; ca mai nou nu prea conteaza ce/cine/cum esti doar cat ai in banca, ce masina conduci... Poate ca ceea ce cauti e mai aproape de tine decat ai crede. Bafta oricum.Pa
PS daca tot esti inscris la facultate de ce nu o urmezi? S-ar putea sa-ti foloseasca la ceva. Niciodata nu se stie ce oportunitati de ivesc. Pa

| silverson a răspuns:

Fa-ti curaj, nu ai nimic de pierdut! Am dreptate si matematic vorbind. In momentul de fata nu ai nimic, daca cunosti o fata la care o sa ai curaj sa actionezi ai deja 1, daca nu vrea fata ramai cu 0 de unde ai plecat.
Din experiente personale, alcoolul este un bun stimulator ( cu moderatie ).
Asa ca urmatoarea fata care o sa o vezi si o sa iti placa, si o sa vrei sa fie a ta, fa-ti curaj, invit-o in oras, incearca sa o saruti etc.
Nu ai nimic de pierdut!

| bunicuta55 a răspuns:

Putina indrazneala nu strica nimanui. unde sunt fete multe? liceul sanitar, ase, sa pe aceiasi tema.este datoria baratului sa faca primul pas.succes!

| star explică:

laughing Matchpoint nu ca nu sufar de modestie, dar vroiam sa mi se inteleaga situatia, in sensul ca nu sunt unul de sta toata ziua in fata calculatorului si altceva decat WoW sau mai stiu eu ce joc nu stie.

| star explică:

Brigaela sa-ti spun un secret, nu facultatea te face mai inteligent ci doar iti da anumite informatii pe care le vei folosi in cariera pe care o vei urma.Care sa accepte situatia mea? Ma faci sa rad laughing! Multumesc pentru ca m-ai luminat.Pt ca nu ma duc la facultate in fiecare zi nu gasesc pe cineva potrivit, pentru ca daca nu te duci la facultate esti mai putin inteligent (sa nu spun prost) laughing! Hai sa fim seriosi...Ms oricum de sfat, dar parerea mea e ca nu prea ai logica in ceea ce spui.

| star explică:

Va multumesc pentru raspunsuri si brigaela imi cer scuze daca am reactionat aiurea la sfatul tau! MS inca odata happy

| star explică:

Brigaela nu ma duc la facultate pentru ca nu e o facultate care sa-mi placa, regret ca m-am dus la acea facultate si cred ca a fost cea mai mare greseala a mea de pana acum.In fine scuze inca odata pentru ironii! si mersi pentru sfaturi