| BogdanAsitropitei a întrebat:

Salut.
Am o sensibilitate foarte mare in zona frenulumului(sub capul penisului) si aceasta ma impiedica sa am un act lung. Efectiv daca-l ating putin simt ca imi vine sa ejaculez. Aveti idee cum as putea rezolva?

2 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Cu timpul sensibilitatea aceea despre care vorbesti se va diminua. De ce? Vei capata mai multa experienta, facand sex. Vei sti cand sa te opresti, inainte de a termina, glandul isi va pierde din sensibilitate cu varsta.

| Stonehard a răspuns:

Salut! Exista prezervative care prelungesc actul sexual. De exemplu la Durex era ceva "extended pleasure" sper sa nu gresesc. Mai sunt si spray-uri care prelungesc actul sexual. Eu am folosit ambele variante, așadar ți-o spun din experiență proprie. Succes!