| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am observat ca de la o vreme nu mai rezist la fel de mult pana sa ejaculez. Inainte rezistam undeva la 20 de minute lejer, fara prezervativ, acum cred ca in 5 minute cam asa sunt mort. in ghilimele mort, ca erectia imi revine in 2 minute dar totusi, este un discomfort care a aparut din senin.
Care credeti ca pot fi cauzele?

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cauzele pot fi mutiple, atat legate de tine si psihicul tau, cat si de partenera (dar tot cu referire la tine).

Incearca sa faci acest lucru cand esti sigur pe tine, sa domini tu actul sexual, sa ai tu control, sa stii cum iti place, la fel si in cazul partenerei. Fa miscare, concentreaza-te pe respiratie, mananca sanatos si inca odata... fii sigur pe tine, spune-ti ca stii cand vine momentul final si ca ai control asupra lui.
O sa vezi ca o sa se intample schimbari asa.

Si vorbeste cu ea despre asta, ar trebui sa te asigure ca nu este nicio problema in faptul ca nu rezisti asa mult, astfel incat sa nu stai cu grija.

Numai bine!

| Emilian65 a răspuns:

Din cauza masturbarii in exces.

| Sofer a răspuns:

O sa îți revi. Mai ia o pauza.

| elaventurero a răspuns:

E Doar in capul tau. In subconștient iar universul se pune de acord cu tine mai mereu. happy