| Zamfir_Andrei_1995 a întrebat:

Exista dependenta de masturbare? Practic masturbarea de vreo 10 - 20 ori pe zi si practic nu ma pot opri. Cand imi vine, imi vine. E ca un drog pe care nu il mai pot lasa. Pur si simplu mi se misca singura mana. Nu e o gluma... Sunt disperat.

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Logic ca exista, dar nu exagera nu e bine tio spun din propie experienta masturbarea are si efecte negative cum e stranutul, dureri de cap, ochii, scade vitaminele din corp si desi sistemul imunitar

| Azµre a răspuns:

E o dependență și o obsesie eu zic să te lași dacă nu vrei să ai probleme mai târziu.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Esti bolnav psihic daca faci asa ceva si ai mai postat intrebarea si altadata

| Oana92 a răspuns:

Orice lucru care produce placere poate produce dependente, deci da, masturbarea poate produce dependenta.

| syd a răspuns:

Roaga pe cineva sa iti ia cablu de alimentare de la PC si sa stea cu tine toata ziua! Spune-i mamei, tatal ui, prietenului, cuiva! Tu reaizezi ca poti MURI? Si gandeste-te ca de fiecare data cand iti dai drumu faci o crima! Omori mici bebelusi care ar fi putut lua viata. Creeaza-ti imaginea asta si sufera! Orice, dar opreste-te!

| RoxanaCC a răspuns (pentru syd):

Deci esti genial! m-ai facut sa rad cu lacrimi laughing

| EddiWeed a răspuns:

Eu cred ca ai probleme psihice, adica stai tot timpu inchis in casa si ti-o freci? jalnic!

| CRC98 a răspuns:

Opreste site-urile porno incearca sa te gandesti la altceva nu te mai gandi la masturbare! Sau du-te la doctor.

| Geniuss a răspuns:

Ba incearca sa faci si tu sex cu una dao draq de treaba de 20 ori pe bune zic dai clasa la toti labagii laughing)

| Terente20 a răspuns:

Ai stricat-o cu 10-20 de ori alea. daca ziceai 3-5 era bine.

| TwiXXXie a răspuns:

Vezi ca unu a dat de vreo 40 de ori laba intr-o zi si a murit laughing

| Veleno1 a răspuns:

Nu cred, 10-20 de ori pe zi e imposibil

| RoxanaCC a răspuns:

Veste proasta:du-te la doctor
Veste buna: daca ai peste 18 ani te poti angaja la xxx daca zici ca de 10-20 de ori mai castigi si bani laughing

Oricum lasand gluma si daca chiar ai vorbit serios du-te la un doctor.

| Ciocolatefrenchblue a răspuns:

Du-te dracu frate laughing) esti nebun? o sa ai pronbleme mari daca continui asa, in primul rand o sa suferi de ejaculare precoce, iar lichidul seminal are foarte multe cantitati de proteine si vitamine iar marsturbarea aceasta iti poata dauna grav organismuliu. las-o dracu pune mana pe o fata. o sa ajungi mai tarziu sa iti gasesti alinarea, dragostea numai in mastrubare, si nu o sa fi instare sa satisfaci o femeie in viata reala Asa k ai grija du-te la un psiho... cati ani ai? ocupati timpu liber cu altceva in loc sa te uiti la fime porno bafta

| maryusdumitru a răspuns:

Macar du te si doneaza sperma sa faci niste banilaughing

| cristina8180 a răspuns:

Este imposibil, provoaca intr-adevar dependenta, dar exagerezi, pun pariu ca dupa 3 ejaculari nu poti sa mai ajungi iar in erectie...

| Miko93 a răspuns:

Hahaha esti fenomenal rolling on the floor)

| Zamfir_Andrei_1995 explică:

Am incercat dar nu pot. Cred ca mana mea e posedata. Se misca practic singura fara sa o controlez. Nici nu imi dau seama. Deja s-a format un reflex.