| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu o problema cand ma masturbez dureaza cam 3 min, apoi incepe sa ma doara si ejaculez. Este normal?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa faci pauze de cateva secunde la nevoie chiar mai lungi si poate si dese, pentru a ti se reduce cat mai mult stresul hormonal si a se prelungi timpul efectiv de masturbare. Procedand astfel vei reusi sa amani pe o perioada mai lunga eliminarea spermei si probabil sa dispara si senzatia de durerea, si s-ar putea ca dupa un timp sa reusesti chiar sa-ti coordonezi si controlezi ejacularea. Succes!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Orice durere pe care o simțim ne arată că se întâmplă ceva ANORMAL. Poate ar fi bine să te consulte un medic urolog.

| Nemessys a răspuns:

Si... care ar trebui sa fie problema? Daca te doare cam jumatate de ora sau o ora, e normal. In rest, dupa ce ai scris tu, nu e nimic anormal.

| Striker14 a răspuns:

Nasol daca te tine 3 minute laughing), eu iti pot da un singur sfat: nu exagera cu nimic in viatawinking bafta