| jackpotman a întrebat:

Am si eu o problema care nu imi da pace.

Aseara undeva pe la ora 7 seara am făcut dragoste cu prietena mea, protejat, si nu s-a intamplat nimic grav.

După undeva pe la ora 9 - 9 si ceva seara am incercat sa facem din nou dragoste doar ca inainte de momentul de a intra complet in ea am simtit ca mi s-a rupt prezervativul. Stiu ca pare ciudat ca s-a intamplat asta dar nici măcar nu s-a pus vorba de o "intrare completa". Cand am simtit ca s-a spart l-am scos repede si nu am vazut nimic pe el ce ar putea să mă sperie dar totusi lichidul seminal e incolor.

Credeti ca ar fi motive de îngrijorare din punctul acesta de vedere?

7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu cred ca aveti motive de ingrijorare.

| ibaal a răspuns:

1. De unde naiba luati toti astia de scrieti aici prezervativele astea resapate de se rup mereu!? laughing
2. Scrii de parca ai folosit acelasi prezervativ in care ti-ai dat drumul prima datalaughing
3. Daca te-ai spalat dupa, ai folosit alt prezervativ, au trecut 2 orelaughing
nu ai penetrat-o completlaughing
banuiesc ca nici nu era in zi fertilalaughing
n-are nimic, fratelaughing big grin

| Violleta2022 a răspuns (pentru ibaal):

Doar un prezervativ pare mare se rupe!
Ideea este ca toti se dau cocosi cu sula mare, cumparand rezervative necoresunzatoare pentru cuculetul lor, fara sa stie ca, un prezervativ care nu sta perfect intins pe cuc, este prea mare si in timpul sexului, se rasuceste pe cuc, rupandu-se.
De aici accidentele cu prezervativele care se rup.
Masura corecta de prezervativ se ia dupa GROSIMEA penisului doar. Ele oricum sunt standard la lungime, de 20-22 cm.

| ibaal a răspuns (pentru Violleta2022):

La asta ma gandeam si eurolling on the floor
adica, de ce sa mergi sa iei de-alea de cal cand oricum si alea standard iti dau o marja rezonabilalaughing
Doar ca sa schimbi scutece 9 luni mai tarziu!?laughing

| jackpotman explică:

Folosesc același tip de prezervativ de aprox un an de zile. Si eu ma mir la fel de mult ca s-a rupt

| jackpotman explică:

Deci am de ce sa imi fac griji sau nu?

| eugeniu2020 a răspuns (pentru jackpotman):

Griji trebuie sa iti faci mereu, mai ales ce tine de cap si scula!