| abcdc a întrebat:

Salut.Am si eu o problema.Nu imi pot saruta prietenul cu limba.Nu stiu cum sa incep, mi-e frica sa n-o dau in bara. Teama aceasta de a saruta cu limba nu o aveam, pentru ca cu ceilalti prieteni nu aveam nici o problema.Acum cand stau cu el, parca uit ce sa fac.Il iubesc atat de mult incat nu vreau s-o dau in bara. Vreau sa-l sarut cat mai bine si sa se simta confortabil.Problema e ca nu stiu cum sa incep, nu stiu cum sa-mi strecor limba la el in gura asa, tandru, dupa nu stiu cum sa incep, si de unde sa o iau.Cum sa-l mangai cu limba, de unde sa incep, il mangai pe laterale, varful limbii? Mi se pare tare aiurea sa pun aceasta intrabre, dra sunt in pragul disperarii si nu stiu ce sa fac.Si sa nu-mi spuneti ca pe moment o sa stiu ce sa fac pentru ca am mai incercat si nu a mers, nu stiu de ce tocmai la el. Spuneti-mi o metoda prin care voi ati facut sa nu se vada ca va e teama sa-l sarutati, si cum l-ati sarutat, cum ati inceput, ma refer la tot ce se intampla in cavitatea bucala....Am mari probleme si cred ca tin de "capatana". Ajutati-ma!

9 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Vine din instinct, nu este ceva pe care trebuie s-o inveti!

| допинг a răspuns:

Pai si eu prima oara am fost, praf. cand m-am sarutat cu prima fata, dar a 2-a oara nu stiu din instinct mi-a venit si am stiut ce sa fac si acuma nu am nici o problema. Nu te pot ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ce sa faci? Scoate limba la el prefate ca te prosesti lingel! Si cand deschide c\gura sa zica ''bleaaaaaahh'' ii bagi limba intre dinti!

| irrumator30 a răspuns:

Lasa-l pe el sa-si strecoare limba in gura ta si sa initieze sarutul frantuzesc. E mai bine asa. Dupa-aia totul va veni de la sine.

| NoNameInAction a răspuns:

Lasa ca totul sa decurga de la sinie.

| Alexandraadam2 a răspuns:

Buna,nu inteleg de ce ar fi o problema la actualul tau prieten din moment ce nu e primul sarut.Dar sa incepem

Ca sa nu te faci de ras este nevoie de o igiena dentara corecta! sa nu va atingeti dinte in dintii.Sa fi atenta sa nu il musti, si reverso.Trebuie amandoi sa incepeti cu gura aproape deschisa.Adica fi atenta daca el tine gura inchisa nu incerca cu limba, iti zic ca nu e tocmai placut sa simti limba pe buze

Umezeste-ti buzele (trece usor cu limba peste ele) pentru a nu avea o senzatie neplacuta la atingere.

Capul trebuie sa il inclini putin intr-o parte pentru a avea spatiu si lejeritate in sarutat.
Deschizi gura mai mult si incepeti sa va jucati cum o fi nu conteaza.

Totul vine de la sine.nu trebuie decat sa urmezi cativa pasi micuti apoi te lasi condusa de val! e foarte frumos.

| abcdc explică (pentru Alexandraadam2):

Pot sta de vorba cu tine in privat? Imi poti trimite te rog un mesaj cu un mail, id? sau sa vb aici pe TPU prin mesaje?

| Alexandraadam2 a răspuns (pentru abcdc):

Nu e nevoie de privat.Id meu e alexandraadam2 add

| CarlosBogdan17 a răspuns:

Mangaiei buzele cu limba dupa aia o sa inteleaga gestu si o sa inceapa si el si asa o sa va sarutati pasional, dar nu va grabiti, fiti tandri.