| andrei099686086 a întrebat:

Salut! Am si eu o problema sa-i zic asa daca se poatelaughing
Am vazut o fata pe la facultate, am vorbit cu ea, dadea semne clare ca ma place si urma sa o intreb daca vrea sa iese cu mine la mall sa mancam ceva, sa ne uitam la un film...Intre timp am vazut ca, cu o zi inainte de a o intreba, a mers la mall cu vreo 2 baieti si vreo 2 fete, iar in ziua in care am intrebat-o mi-a zis ca "vedem".I-am zis ok si n-a mai zis nimic de 3 zile si nici eu...
Mi se pare ireal, ca cu 2-3 zile in urma era foarte incantata si brusc n-a mai dorit nimic...
Sa va intreb de ce a zis asta, n-are rost, dar vreau sa stiu cam dupa cate zile ar fi ok sa intrebi pe cineva daca vrea sa iasa cu tine? Am vorbit undeva la 5 zile prin mesaje+ne-am mai vazut la facultate si am zis sa nu o lungesc atat, dar se pare ca nu a functionat si nu cred ca este din cauza ca am invitat-o prea repede...Voi ce ziceti?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa nu o mai intrebi evaziv, ca de aia ti-a raspuns tot evaziv si nu ti-a placut.

Daca iti place de ea, spune-i si invit-o clar si frumos la o pizza de exemplu, vineri dupa ore, sau cand crezi tu ca puteti amandoi, dar fara sa-i mai propui ceva evaziv, ca fetelor nu le plac baietii care nu stiu ce vor si vorbesc la modul general. doar de dragul de a spune ceva.

| andrei099686086 explică (pentru Violleta2022):

Inteleg,dar ce am spus asa de rau?
Efectiv nu am invitat-o acasa la film, sa zica ca cine stie ce...
Timp avea, de aia am si ales ziua de duminica.

| Violleta2022 a răspuns (pentru andrei099686086):

Intrebarea ta a fost evaziva si nu tocmai policticoasa, daca ai intrebat-o chiar asa: "mergem si noi la mall sa mancam ceva?"
ca si cum vrei sa-i dai ceva de mancare ca ea nu-si permite, ca apoi sa mearga cu tine unde ai tu chef.

Invata sa vorbesti frumos, politicos si clar, ca sa nu creezi confuzii si nici sa nu para ca este o invitatie de mojic, ori smecher.
Intreab-o daca doreste sa iasa cu tine la o intalnire.
Cand va intalniti o intrebi daca doreste sa manacati ceva, sa va plimbati sau sa mergeti la o cafeanea, bar ori cinema.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este greu de decis când e cazul să insiști și când nu în asemenea în asemenea caz. Depinde de modul de abordare.

| Emma30555 a răspuns:

Cred ca trebuia sa fie o invitatie clara, fii mai hotarat, incearca sa ai o atitudine de baiat mai hotarat si mai increzator. Te poti imprieteni cu ea,, apoi sa faci o invitatie precisa, daca te refuza nu mai insisti nici tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ea nu vrea să o mai cauți.

| Ka0ru a răspuns:

Dacă ești la facultate și scrii așa...nu e de mirare că fata te ignoră ♡

| andrei099686086 explică (pentru Ka0ru):

Nu inteleg la ce te referi, poti detalia?laughing)