| caty_1428 a întrebat:

Salut, as vrea niste statusuri despre ochii verzi plizz va rog imi trebuie ok fudizata promiit

Răspuns Câştigător
| Maddu a răspuns:

Am ochi verzi, privirea goala. Din ce spun te bag in boala.
Ochii verzi sunt prea frumosi, Nu's nici rai nici rusinosi, Te privesc adanc in fata ...Si intra in a ta viatabig grin

Din culorile Frumoase, eu doar una am ales, Ca toate sunt dragastoase, Una a facut progres, Ochii mei strapunsi de lacrimi sunt frumosi ca'ntodeauna, Na'u nici dor dar n'au nici patimi Si mereu iti intind mana.Si ti-am spus culoarea lor? Pentru care unii mor? Iti zambesc usor si lin. Ei sunt verzi spre cristalinwinking... fundha?

4 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

•Te uiti la ea si nu. tsi vine sa crezi, cum o pustoaica, cu ochii dulci si verzi a reusit sa te faca sa o iubesti

•Priveste.ma.n ochi si spune. mi ce vezi, de fapt ce poti sa vezi prin niste ochi verzi? Vezi un copil, copilul din mine.

•Nu conteaza culoarea ochilor; x Conteaza felu' in care privesc.

•Ochii sunt oglinda sufletului.

•Pleoapele pe veşnicie lăsate asupra ochilor ei verzi sunt coşmarul nopţilor mele de iarnă.

•De ce să îmi doresc ochii albastrii, când natura m-a înzestrat cu ochi verzi, iar ochii mei verzi pot vedea albastrul cerului.

cam atat am gasit.

| zuzu a răspuns:

HI-Q - Ochii verzi

uh uh na na uh uh na na uh uh na na
refren:
eu sunt tot ce ai visat
am ochii verzi, sunt bun la pat
nici tu nu crezi ce spui
cand spui ca m-ai uitat
tu esti tot ce am visat
ai ochii verzi, esti bun la pat
nici eu nu cred ce spun
cand spun ca te-am uitat

tu esti a mea aaa
eu sunt a ta aaa
te vreau neincetat
nu pot sa cred ca ai uitat

1 clipele cand eram doar noi2
si cerul plangea pentru noi
cand spune-i ca nu vei plec
dar te vad mereu cu altcineva

2 spune-mi ce s-a-ntamplat
spune-mi de ce ai uitat
de ce n-ascultzi ce spun
nici tu nu crezi ce spui acum

3 e noapte si plang dupa tine
e noapte si ma intreb de ce ai uitat

refren

4 zilele cand priveam doar sper nori
si noapte ne prindea in zori
mi-ai spus ca nu vei uita
dar m-ai lasat in urma ta

5 spune-mi ca nu e adevarat
de ce-ai uitat, cum ai uitat
de ce n-ascultzi ce spun
nici tu n-ascultzi ce spui acum

poti alege din aceste versuri:X
saauu.
ochii verzi niciodata sa nu`i crezi:c
sau era o melodie
citesc in ochii tai albastri fericire si siubire...

in loc de albastrii poti pune verzibig grin

| qweer a răspuns:

Ochi verzi niciodata sa nu-i crezi, ca te-omoara te, baga-n boala, te ametezte dar sa stii ca te iubeste

| Papoy a răspuns:

Ochii verzi...scoate-i!