| Alexandru1923 a întrebat:

Salut, as vrea sa stiu daca mi-am lasat iubita insarcinata. Ideea e ca in timp imi facea hand job prin pantaloni m-am ejaculat (in pijamale) apoi am fost sa curat adica am sters penisul si mi am pus o pereche curata de jenjerie si pantaloni. Iar cand m-am intors la ea am inceput sa-i,, mangai gogoasa`` timp de 5 min aproximativ, mentionez ca nu am introdus degetele in vagin. Deci sunt sanse sa fi ramas gravida?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cum ti-ai si putea macar si inchipui ca ar fi posibil ca in conditiile descrise sa se fi putut forma o sarcina. Trebuie sa stii ca o sarcina NU se poate forma, oricand, oricum si in orice conditii. O SARCINA se poate forma/naste/lua fiinta NUMAI/DOAR daca SPERMA (si nu LICHIDUL PREEJACULATOR) ajunge in vaginul partenerei, INDIFERENT prin ce mod, deci nu doar prin contact sexual ci si prin masturbare si in orice cantitate, dar pentrua a se putea naste/forma o sarcina acest lucru trebuie sa se intample in mod obligatoriu intr-una sau in toate cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE + ziua OVULATIEI. In cazul in care joaca/sexul/masturbarea este practicata in orice zi in afara celor 4-5 zile fertile ale ciclului menstrual, sau in zilele din perioada menstruatiei, formarea unei sarcini devine IMPOSIBILA chiar si in cazul in care SPERMA ajunge in vagin. In situatia descrisa se poate considera fara teama de a gresi ca formarea unei sarcini in conditiile prezentate este 99, 99% IMPOSIBILA. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Doamne

| RAY a răspuns:

Normal ca nu

| Emilian65 a răspuns:

Nu sunt sanse sa fii tatic peste 9 luni.

| Kyda12374 a răspuns:

Nu. Nu este insarcinata, atata timp cand nu i-ai introdus degetele in vagin nu se intampla nimic...sincer nu inteleg de ce ti-ai facut grigi pentru. ca te-ai spalat pe maini. happy

| Alexandru1923 explică (pentru Kyda12374):

Pai aveam mainile deja curate, doar m-am sters cu niste servetele uscate