| 0uTLaWz004 a întrebat:

Salut
Aseara am avut contact sexual cu prietena mea (Durex ON) si la un moment dat s-a spart prezervativul.Eu nu ejaculasem inainte si nici dupa, insa am vazut ca era putin lichid alb. Este posibil sa ramana insarcinata?
(Am o vaga idee ce ar putea fii. cand ma excit, penisul secreta o anumita "substanta". e posibil sa fie acea substanta? si daca este aceea. e posibil sa ramana insarcinata? )

Astept raspuns urgent va rog, stima!

Răspuns Câştigător
| Sara2 a răspuns:

Acea substanta este lichid preejaculator, si contine un nr redus de spermatozoizi, riscul este mic sa ramana dar totusi e, pune-o sa isi calculeze perioada fertila, iar daca este in acea perioada, e de preferat sa ia pilula de urgenta, se ia in 72 de ore de la contact

| 0uTLaWz004 explică (pentru Sara2):

Problema la ea e urmatoarea: Nu are un interval exact cand ii vine stop-ul. mi-o povestit aseara ca iarna trecuta nu i-a venit deloc stop-ul si in luna mai(anul asta) a inceput sa-i vina iara.Normal acum o luna i-a venit stopul si in ultimele zile a cam durut-o burta si credea ca-i vine dar. nu, n-a venit si nici nu prea da semne ca vine.

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu va ramane insarcinata, stai linistit

| Roxana121 a răspuns:

Nui posibil sa fie o sarcina pentru ca substanta aia nu-i spermatongue

| 0uTLaWz004 explică (pentru Roxana121):

Imi poti spune mai exact ce e acea substanta? (Parerea mea e ca este lubrifiant "natural", am dreptate?). insa. esti sigura ca nu se poate intampla nimic?

| Roxana121 a răspuns (pentru 0uTLaWz004):

Nu inteleg de ce ar trebuia fata sa ia pastile pentru o sarcina cit de fapt n-a fost nimic, daca nai dat drumu la sperma, stai linistit nu-i mic grav, plus la asta daca are ciclu neregulat si intirzie nu inseamna cai insarcinata, ciclu intirzie din mai multe motive.Ai ales un rapsuns cistigator inseamna ca ti-a raspuns la intrebare si ai inteleso.tongue

| William a răspuns:

Pe prietena ta o cheama Durex ON?

| 0uTLaWz004 explică (pentru William):

rolling on the floor))) Nuuu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru William):

Hahaha, mor de ras. cea mai tare faza pe seara asta!

| stalo a răspuns (pentru William):

laughing)))))ciudat nume i-au pus parintii...este? laughing)

| William a răspuns (pentru stalo):

Da laughing

| Oana92 a răspuns:

Spune-i sa ia pastila de a2a zi, e cea mai sigura solutie in cazul vostru. Bafta!

Răspuns utilizator avertizat