| 1casanova a întrebat:

Salut! Cam de 1 an de zile m-am despartit de fosta pentru ca m-a inselat. De atunci, ea cam la 2-3 luni imi tot scria, cica sa vada ce fac, dupa care imi trimitea poze cu noul ei iubit. Eu am vorbit frumos cu ea si nu am reactionat in vreun fel cand a inceput sa imi vorbeasca de noul iubit.
Saptamana trecuta, dupa 6 luni, ma trezesc din nou cu un mesaj de la ea in care ma intreba ce fac. Am vorbit ce am vorbit, dupa care ea a citit mesajul si nu mi-a mai raspuns.
Doua intrebari:
1. De ce credeti ca imi tot scrie(desi ea cred ca a mai avut iubiti de atunci)?
2. De ce nu mi-a mai raspuns la mesaj din moment ce ea mi-a scris si a vrut sa vorbeasca cu mine?

27 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Cred ca e sadica, incearca sa se joace cu mintea ta fratioare. Cred ca a interpretat reactia ta eleganta in legatura cu situatia asta ca pe o slabiciune si si-a zis:"ia sa continui eu sa-mi bat joc si sa-l chinui pe fraier". Eu as zice sa o ignori total. Esti un erou, eu nu as fi putut sa am o reactie atat de "moderna" cum ai avut tu, vorbind in continuare cu ea...eu nu as mai fi schimbat nici macar un singur cuvant cu ea din momentul in care m-a inselat.

| 1casanova explică (pentru wildthing):

Ideea este ca nu inteleg de ce face asta, ca doar a mai avut fosti si actuali, de ce nu isi vede linistita de relatiile ei? Eu, de cand ne-am despartit, nu am mai deranjat-o cu un cuvintel, pe Facebook o am la bloc, deci chiar nu am mai avut treaba cu ea sau sa incerc sa ii fac rau.
P.S. Este vorba despre o femeie de 50 de ani care a mai fost casatorita de 2 ori, sa nu crezi ca vorbesc despre vreo copila, ceva.

| wildthing a răspuns (pentru 1casanova):

Au fost mari filosofi care au incercat si nu au reusit sa inteleaga ce vor femeile, daramite noi, niste muritori de rand. Daca zici ca are 50 de ani si e atat de nestatornica, inseamna ca femeia are probleme serioase. Presupun ca in mintea ei gaunoasa, se simte indreptatita sa incerce sa se razbune pe tine, pentru ca ai "indraznit" sa te desparti de ea, desi te-a inselat...gen "cum iti permiti sa nu fii in continuare catelusul meu, cum iti permiti sa nu ma pupi in coor in continuare, desi te-am inselat?!"

| 1casanova explică (pentru wildthing):

Pai si cu ce sa se razbune? Ca pe mine nu ma intereseaza absolut deloc ce face ea.
Eu am cunoscut-o pe un site de jocuri si acum am vazut ca a jucat acolo si cu fostul ei iubit, gen cel de dinaintea mea. Deci, probabil, vorbeste si cu el.

| Violleta2022 a răspuns:

1. Greseala fatala sa mai tii legatura cu o fost iubita care iti scrie ca sa te controleze si sa intaorca cutitul in rana
2. Era prea ocupata cu actualul iubit ca sa te mai bage in seama.
Cu alte cuvinet ti-a ratat ca nu mai esti importanta pentru ea, dar ca ea te poate controla numai cand are ea chef.

Am o intrebare pentru tine:
De ce naiba mai tii legatura cu ea si nu o blochezi?
Chiar esti atat de fraier incat sa te lasi manipulat de o femeie usoara, care ti-a dat papucii pentru altul, si acum te controleaza and are ea chef?

| 1casanova explică (pentru Violleta2022):

Ideea este că am ținut foarte mult la ea. Nu ea mi-a dat papucii, ea m-a înselat si chiar dacă s-a rugat de mine vreo 2 luni să o iert nu am putut, dar asta nu înseamnă că nu mai tin la ea si acum.
Stiu că ea în anul acesta a vorbit cu mai mulți bărbați, ba chiar a avut si alți iubiti, dar eu nu m-am putut atasa de nimeni, de fiecare dată când vorbeam cu o femeie îmi imaginam că vorbesc cu ea.
Eu am blocat-o peste tot, mai puțin pe numărul acela de whatsapp si în fiecare seară mă uit la telefonul acela să vad dacă nu mi-a scris(parcă astept să îmi scrie) si asta m-a socat cel mai mult, că, desi ea mi-a scris, după un timp doar mi-a dat seen si nu mi-a mai răspuns si nu am înțeles de ce.

| Violleta2022 a răspuns (pentru 1casanova):

Blocheaza-o peste tot, ca nu-i normal sa vada ce mai faci, odata ce te-a trata ca ultimul gunoi, inselandu-te cu altii.
Sincer, chiar ai ajuns intr-atat incat sa te injosesti in fata unei curvulite?

| 1casanova explică (pentru Violleta2022):

Nu stiu, mă gândesc tot timpul la ea si mereu mă bucur când văd un mesaj de la ea(înseamnă ca nu a uitat de mine) chiar dacă este după 1, 2 sau 6 luni.
Sincer, stiu că nu mai poate fi nimic între noi, niciodata, dar as fi vrut să sufere si ea puțin după mine, nu să aibă pe altul din prima săptămână.

| Violleta2022 a răspuns (pentru 1casanova):

Nu-i normal ce faci si nici sa astepti mesaje de la ea, fiindca este o relatie care nu mai merita pierdut timpul pentrue a, fiindca nu-ti da voie sa traiesti prezerntul sis a fii fericit.
Rupe-te de relatia asta odaat pentru totdeauna si cauta-ti o fata normala. Bucura-te de viata si de sanatate si traiest-ti viata!

| sierra1 a răspuns:

"m-am despartit de fosta pentru ca m-a inselat. De atunci, ea cam la 2-3 luni imi tot scria... De ce credeti ca imi tot scrie"

arde de nerăbdareă să-l "traducă" și pe celălalt!

| 1casanova explică (pentru sierra1):

Da, doar ca ea m-a inselat cu altul, nu cu fostul ei. Cu siguranta se mai gaseau barbati cu care sa il insele daca asta voia.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

1. Pentru ca ii raspunzi.
2. Pentru acelasi motiv pentru care te-a inselat, si iti trimite poze cu iubitii ei: isi bate joc de tine.

| alexalx1234 a răspuns:

Își bate joc de tine și încearcă să te facă gelos. Dă-i block peste tot.

| 1casanova explică (pentru alexalx1234):

Si ce rezolva? Ca doar eu m-am despartit de ea. Cum as putea fi gelos pe cineva la care eu am renuntat?

| Saiko10 a răspuns:

Am patit si eu dupa cateva luni de la despartire imi zice de noul ei iubit si ca totul merge bine cu ei, si ma intreba si pe mine daca am mai agatat ceva, cel mai probabil voia sa se laude.

| 1casanova explică (pentru Saiko10):

Ok, asta am inteles o data, de doua ori, dar ea continua.

| Saiko10 a răspuns (pentru 1casanova):

Ii spui ca pe tine de doare fix in pl de iubitul ei si de viata ei, si sa te lase in pace, si sa nu mai fie o disperata, simplu.

| 1casanova explică (pentru Saiko10):

I-am spus asta de 1000 de ori, dar ea îmi zice să nu mai fiu atât de rău pentru că ea doar vrea să vadă ce fac, atat.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Eu zic că te consideră roata de rezervă în cazul în care se va certa cu iubitul.

| 1casanova explică (pentru Rux04):

1. Inainte de a ne desparti definitiv ea s-a tot rugat de mine sa o iert, iar eu am refuzat. Deci, cu siguranta, nu cred ca mai spera sa o iert, a trecut 1 an, a mai avut iubiti de atunci.
2. Nu imi spune chestii de genul ca i-ar fi dor de mine sau asa, doar imi scrie.

| Karlson a răspuns:

Eu cred ca vrea sa-ti faca in ciuda. Sa iti arate ca nu sufera dupa despartirea dintre voi doi si ca ea poate sa te inlocuiasca foarte repede.

| 1casanova explică (pentru Karlson):

Ok, asta am inteles in primele dati de cand ne-am despartit, dar a trecut mai bine de 1 an si tot continua. Plus ca a vazut si ea ca nu reuseste sa ma faca gelos, pentru ca eu nu am reactionat in niciun fel, am vorbit frumos cu ea.

| YeeeeRoooock a răspuns:

Vrea doar sa ti faca in ciuda...

| pixelbundle a răspuns:

Pai lucrurile ar putea sta asa :

1) Este foarte greu sa ne dam seama de ce o anumita persoana se comparta in modul descris de tine.
Ca si presupunere, ea are niste manifestari la limita suportabilitatii ( cel putin din punctul meu de vedere).
Nu inteleg de ce mai accepti mesaje de la ea si de ce mai tii legatura?!

2) Vezi 1)

O seara buna si mai mult discernamant

| Vampire2girl a răspuns:

1.inca te place și vrea sa vadă dacă ai pe cineva
2.probabil a renunțat pentru ca nu i-ai dat atenție prea multă...

| 1casanova explică (pentru Vampire2girl):

1. A trecut 1 an de atunci si niciodată nu m-a intrebat asta, din contră, ea mi-a zis că are pe altcineva.
2. Cum adica nu i-am dat dacă eu i-am răspuns imediat ce îmi scria si, la un moment dat, mi-a dat doar seen si nu mi-a mai zis nimic?

| Vampire2girl a răspuns (pentru 1casanova):

Hmmm. Clar ince te place, crede-ma ca sunt fata și știu happy