| EmyEmylia a întrebat:

Care-i treaba cu sexul oral? Adica chiar asa de important pare sa fie? Pareri pro si contra va rog!

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Este un tip de sex practicat si acceptat.
Nu este neaparat decat daca vrei si daca iti place.Iar in general il faci cand ti suficient de mult la partener incat sa accepti sa il "iubesti" in felul acela.
Sunt pro.

18 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ce treaba are parerea unor straini cu care probabil n-o sa ajungi s afaci sex vreodata? laughing) Vezi cand o sa ai un partener cum vreti amandoi atunci, ca aia te intereseaza, nu ce zice lumea larga.

| RAY a răspuns:

Pro

| Violleta2022 a răspuns:

Nu este chiar atat de important!
Ca-n fond, mai importanta este relatia sentimentala, sexul venind ca completare, dar nu musai cu sex oral.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista nicio cercetare sau macar vreun studiu in privinta sexului oral, nici ca si placere ori satisfactie si cu atat mai putin ca si ''importanta'' laughing Dar daca este sa ne ghidam dupa zicale zice-se ca ''De gustibus non disputandum'' Asa ca fiecare face ce si cum crede de cuviinta. Sanatate!

| alina2k18 a răspuns:

NU are rost sa mai spun ca sunt pro laughing sex orallllllwinking

| mentholinks a răspuns:

E important mai ales pentru majoritatea baietilo, ca nu pot sta cu o fata fara ca aceasta sa le-o si suga.

| HadesSs a răspuns:

Nu ai de unde sa stii pana nu incerci happy

| Romanul86 a răspuns:

E o perversiune sexuală. Sunt contra. Sexul are niște valori culturale.

| minrest a răspuns (pentru Romanul86):

Explica te rog frumos fraza asta care iti suna atat de bine, ''Sexul are niste valori culturale''. Daca vrei.

| Romanul86 a răspuns (pentru minrest):

Sexualitatea e o cultură așa cum e limba, moda etc
Cultura sexuală europeană are următoarele valori: nu faci sex cu membrii familiei, nu faci sex în public pe stradă, nu umbli gol în public, nu faci sex când ești copil, faci sex cu consoarta, etc.

| minrest a răspuns (pentru Romanul86):

Nu sunt niste valori culturale pe care le are sexul, sunt niste valori culturale pe care le au europenii, care privesc sexul. Asta pe fond. Acuma, daca sunt aspecte ale unei culturi, nu esti obligat sa te conformezi. Nici tu nu te comformezi majoritatii europene tolerante si degajate fata de religie, este? Nici in alte regiuni nu se face incest, si celelalte. Iar sexul oral este o practica europeana obisnuita.

| Romanul86 a răspuns (pentru minrest):

Cultura este printre altele un ansamblu de activități și modele de comportament proprii unui grup social dat, transmisibile prin educație.

Sexul oral era o cultură sexuală în Imperiul Roman acum e o aculturație care vrea să devină o cultură.

Omul e o ființă culturală și se conformează unei culturi el nu se conformează subculturilor sau aculturațiilor.

| SupMates a răspuns (pentru Romanul86):

Daca sexul oral e asa cultural de ce nu il bagam in Patrimoniul Unesco?

| Romanul86 a răspuns (pentru SupMates):

Pentru că e o subcultură.

| SupMates a răspuns (pentru Romanul86):

La cati o practica cred ca a trecut stadiul alawinking

| anamaria82726 a răspuns:

Eu personal nu as face asta foarte des, dar fiecare alege ce face si eu sunt pro

| Andrei258 a răspuns:

Fiecare dupa preferinte

| Shinderiu a răspuns:

Sunt pro. Gen fiecare face ce vrea.