| AlynaDulcika a întrebat:

Care sunt semnele cand un baiat te place? De exemplu mie imi place de un baiat de la mine din clasa...dar lui nu cred ca-i place de mine. In timpul orelor el se uita insistent la mine...si in pauza imi spune glume, etc. Nu stiu ce sa cred. Fundaaa!

Răspuns Câştigător
| Dialog17 a răspuns:

Exact cum a spus si PinkSky. el daca se uita la tine si atunci cand privirele voastre se intalnesc si el isi schimba repede privirea este un sem ca te place... daca in pauze face glume cu tine e si mai bine... tu de acum nu trebuie sa te mai gandesti daca nu te'ar place. trebuie sa te gandesti la relatia voastra. comunica mai mult cu el. si vezi ca el continua asa 3-4 zile 1 sapt doua inseamna ca e rusinos si nu ar avea tupeu sa-ti zica ce simte pentru tine. tu daca nu esti rusinoasa ar fi bine sa il intrebi pe el.dar stai linistita el te placewinking

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

sa crezi ca te place chiar daca nu ti-o spune[ceea ce ai scris tu mai sus sunt semne cum ca te-ar place]

| PinkSky a răspuns:

Pai de obicei semnele unui baiat ca te place sunt urmatoarele :
-se uita la tine si cand vi se intalnesc privirile el se uita repede in alta parte.
-te tachineaza
-glumeste cu tine
-sta mai mult cu tine decat cu alte fete
Sper ca te-am ajutat.:*

| AndreeaPucca a răspuns:

Mie din câte mi-ai zis, s-ar putea să te placă, dar nu am certitudinea că e adevărat ceea ce spun. Nu am destule informaţii pentru a-ţi da un răspund concret.

| Bosuletzu_Vostru_Amy_1989 a răspuns:

Din punctul meu de vedere el te place si nu stie cum sa ti-o spuna. Fi sincera si spune-i ce simti