| Ionică a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele care fac primul pas intr-o relatie de cuplu? Multumesc!

14 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Înseamnă că ştiu ce vor. Şi, dacă li se şi răspunde şi merge bine, e la fel de în regulă.
Sunt mai multe femei decât bărbaţi aşa că dacă chiar îl vrea pe unul şi ăla chiar se comportă ca atare... mai bine să facă aşa şi să ştie ce vrea decât să se gândească după aia "ce-ar fi fost dacă...".

| irina20 a răspuns:

O parere buna.Si eu sunt genul big grin
Mi-e si simplu, daca-mi place vreun baiat de ce sa mai pierd vremea asteptand sa-si faca curaj, sa gaseasca diferite metode...scurt si la obiect! Asa am facut si cu iubitul meu, cred ca i-a placut + ca el era si mai timid.Asa trebuie' sa fie o fata, hotarata!

| sasha a răspuns:

Stiu ce vor de la viata happy nu am o parere rea si nu ai cum sa ai o parere rea despre ele e chiar ok de ce nu? nu scrie nicaieri ca baiatul trebuie sa faca primul pas daca unei fete ii place de un baiat mai timid ce sa faca sa astepte dupa el o gramada de timp, sa fim serios e foarte ok acest lucru nimic anormalwinking big grin

| DenisaMetal a răspuns:

Pai parerea mea este ca unele sunt curajoase si iti arata pentru ca nu multe fete au curaj sa faca primul pas catre o relatie de cuplu.
Si la unele fete vine baiatul la ea, acum depinde de totihappy.

| Mihaic93 a răspuns:

Bravo lor! Nu multe fac acest lucru.

| elamit a răspuns:

Bravo lor au curaj.

| Geo_6214 a răspuns:

Salut!
Parerea mea este ca sunt mai tupeiste si poate nu le place sa astepte. Adevarul este ca trebuie sa lupti pentru ceea ce vrei, deci nu vad nici o problema in legatura cu chestia asta.
Sa ai o seara buna!

| georgy7165 a răspuns:

Eu cred ca fetele respective sunt curajoase.

| dulciana a răspuns:

Ce pot sa zic... s eu am facut primul pas.varsind cafea fierbinte pe actualul meu iubit, si iata ca suntem deja de 7 luni impreuna de atunci.asa ca daca vrei ceva, nu te rusina

| ang3l a răspuns:

Pai timpurile s au schimbat. ce mai conteaza cine face primul pas, important e sa reusesti sa ti faci partenerul sa anteleaga ca era cel mai rapid mod pentru a l cunoaste, ar trebui sa fie flatat si sa se bucure ca esti andrazneata

| teomoto a răspuns:

Pai este unul din cel mai important lucru din lume. Acest pas in schimb trebuie facut cu multa chibzuinta altfel...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca sunt cam prostutze, fara suparare. daca sunt jmechere gasesc metode de a-si manipula prietenul sa faca el primul pas. e totusi o chestiune de orgoliu in fond si la urma urmei. oricum prima impresie conteaza.

| sorin cuceritorul a răspuns:

Trebuie sa nu te lasi usor. Apoi, ii scrii un bilet sau vb pe mess cu ea si reusesti o relatie ca lumea big grin

| adrianadra98 a răspuns:

Cred ca aproape de fiecare data fetele fac primul pas, un zambet, o privire galesa, o carte in mana, o invitatie sa faceti cativa pasi impreuna.Asa.Relatia se dezvolta bine daca fetele fac primul pas.