| Razvan4352 a întrebat:

Salut! Ce sa fac daca sunt excitat la varsta asta (17 ani)? Adica corpul meu tot imi cere sa ma masturbez sau chestii de genu (adica chestii sexuale), chiar daca pot sa ma abtin sa nu ma masturbez, + deja am luat pauza de o luna de cand nu ma mai masturbez, chiar daca nu ma gandesc la chestiile astea da n-am ce face. O propunere sau un raspuns?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti face un dus cu apa rece, si-ti trece excitarea instantaneu.
Ori pui mana pe carte si inveti pana dispare gandul masturbarii
Ori iesi afara in curte si speli curtea, freci podelele casei, faci munca fizica, ca sa-ti soliciti mainile, sa nu mai stai cu ele in chiloti.

| mihai69 a răspuns:

Nu e normal să nu te masturbezi atunci când ai poftă.

| doctorandus a răspuns:

Sincer, nu exista un motiv serios pentru a renunta la masturbare. Renuntarea nu ofera niciun fel de beneficii, te alegi doar cu nervi si frustrari.

| helpforyou a răspuns:

Cel mai natural lucru la varsta ta. Corpul te pregateste pentru a fi apt sa intri intr-o relatie si desigur, la momentul potrivit sa procreezi.

| iulia0514 a răspuns:

La vârsta ta e normal sa te masturbezi deci stai liniștit ești un adolescent perfect normal!

| Hypefox a răspuns:

Îți propun să ți faci gagica si sa începi sa te descoperi mai mult, să vezi ce-ți place și ce-ți aduce plăcere. De ce sa te abții?
Poți face si pe cont propriu, gandeste te ce ți-ar aduce plăcere, să stii pentru tine si poate o sa ajungi si sa le pui in aplicare laughing

| Ghițescugay a răspuns:

E perfect normal și poți sa o faci o data pe zi ca sunt bărbați care fac sex zilnic și nu au nimic e același lucru