| marian5888 a întrebat:

Cei ce critica sau caterinca mai bine taceti. Sunt un baiat de 19 ani si am o problema sa zic asa, ok sunt destul de frumos, inteligent dar sunt matur si din cate vad fetele nu cauta deloc asta, vor distractie, umor, alcool, sex non-stop, nebunii, nu le pasa de viitor si eu sunt la polul opus. Bine caut una de 29 ani (ipotetic, sa zicem ca am loc de munca) dar aceeasi problema mie imi place sa gandesc, sa vorbesc despre lucruri serioase("plictisitoare") teorii, astronomie, biologie, fizica, inginerie, economie, tehnologie avansate etc orice ce mi pare intersant. Nu-mi ziceti sa ma duc in club, nu-mi plac petrecerile dar nu pierd vremea pe calculator, fac multe, nu sunt tocilar tot ce imi place sunt lucruri foarte utile si aplicabile, fac si sport. Totusi simt nevoia de dragoste sincera, fara sex... Daca aveti vreun sfat, sper ca ma intelegeti, apropo imi place sa rad dar nu ore intregi, adica ce sperante am sa gasesc o fata care sa ma accepte?

Răspuns Câştigător
| Cristian201 a răspuns:

In aceeasi situatie sunt si eu... sad

Totusi sa-ti zic mai intai unde cred ca gresesti :
- Ar trebui sa cauti o fata mai tanara, nu cu 10 ani mai mare ca tine;
- Ar trebui sa te apropii de a le fi prieten bun, si precum filmul "Dragoste adevarata", intrucat ele au nevoie de un partener, si ghici incotro o vor apuca cand "iubitul" abuzeaza de ele. Nu cumva la cel care le intelege, si le iubeste? E adevarat vor da cu capul de o gramada de ori, dar, frate, iti zic sa ai inima deschisa!

Ex : la facultati ai putea gasi fete cu care ai ce vorbi.

PS : Sexul nu e o problema atata timp cat e facut DIN, CU, si IN iubire - si cand zic asta sunt virgin!winking

Te-nteleg! happy Nu prea am timp sa-ti scriu... big grin

PS2 : Mie-mi zice Domnul mereu sa iubesc indiferent daca voi primii sau nu raspuns afirmativ. La fel iti zic si eu : Cauta, si iubeste! happy

O zi buna! Sper ca ti-am fost un pic de ajutor! big grin

39 răspunsuri:
| missandrab a răspuns:

Unde-ai fost pana acuma?laughinglaughinglaughing Glumeam. Ce sa zic, se gasesc fete de astea si azi, mai greu, dar nu e imposibil. Daca vrei o relatie serioasa, e inevitabil ca dupa o perioada sa nu apara si relatiile intime.

| AlCoLiKdEnIsA a răspuns (pentru marian5888):

Nu era o gluma... Nu te astepta niciodata sa te inteleaga toti, fiindca nu va fi asa. Si daca esti diferit asta e problema ta nu a lorwinking... cu placere big grin

| lex79 a răspuns (pentru marian5888):

Dar tu stii ce ai intrebat?
daca te va accepta vreodata o fata.dar problema nu e la ele, ci la tine care ai o lista atat de lunga de pretentii ca nici tu nu le stii nr.
si de fapt intrebarea ta trebuia sa fie daca exista femeia perfecta.
nu vei gasi femeia ideala.

ps:nici tu nu esti vreun ideal! nu ai putea face fericit pe cineva cu egoismul si critica ta, minunatule!

poate tu ar trebui sa mai citesti niste carti, adaptate nevoilor tale...

| marian5888 explică (pentru lex79):

Omule te rog sa-ti stergi raspunsurile, ai 10 ani?

| BornToDie67 a răspuns:

Salut! Ma bucur ca in momentul actual mai exista si baieti cu o asemenea gandire, cu un alt mod de a privi lucrurile. Nu trebuie sa generalizezi faptul ca fetele de azi sunt dornice de "chestii nebune", pentru ca te inseli total. Intr-adevar, unele fete, o parte din societatea de azi, au multe preocupari care se abat prea mult de la normalitate si asta datorita multor factori( anturajul, educatia primita, promovarea unor valori mediocre si penibile de majoritatea mass-mediei etc.)dar asta nu inseamna ca toate trebuie catalogate in felul mentionat de tine.Cu siguranta, tuturor ne este rezervat ceva bun si potrivit pentru noi! Problema care ne "framanta" este ca respectivul lucru(fiinta iubita de ex.) apare intr-un moment in care noi suntem de multe ori la limita disperarii, oarecum.Anyway, nu trebuie sa o consideri o situatie dramatica.Multi/multe suntem in situatia in care esti tu;-). Think positive and stay strong!;-)

| CoquineNoire a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

"fetele mai ales de varsta ta vor alcool, cluburi, sex, asa e, e o generatie extrem de depravata."
e depravare ca mergi in cluburi? ce fac alea? se cotaie in vazul lumii pe baruri sau mese? nu baga toate fetele carora le place sa se distreze in aceeasi oala, ca nu toate care merg in cluburi sunt pitipoance sau depravate.
intr-adevar, majoritatea care merg in cluburi de fite nu prea mai au altceva in cap, dar sunt si cluburi unde se baga altfel de muzica si unde intalnesti oameni calumea.

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru CoquineNoire):

In sfarsit iti dau si eu dreptate happy

| Teardrop a răspuns:

N-ai găsit persoana potrivită. Prefer de 100 de ori discuţiile serioase în favoarea bârfelor la mâna a doua. Orice fată vrea şi distracţie şi umor (da, umorul e destul de important) şi nebunii. Asta nu înseamnă că nu căutăm şi inteligenţă. Eu caut inteligenţa. Lipsa inteligenţei îmi dă un turn-off automat.

| Cristian201 a răspuns (pentru Cristian201):

Asa e. ai dreptate happy