| malishka93 a întrebat:

Cum credeti? Dupa o perioada de certuri la un final poate sa revina totul la normal si cuplul sa fie din nou fericit si sa uite de tot raul? vi sa intimplat asa? sunt confuza.

8 răspunsuri:
| tabittha a răspuns:

Desi aceasta intrebare a mai fost pusa de cateva ori, o sa raspund. Se poate ca un om sa aiba un comportament mai ciudat o perioada, cauzat de anumite tensiuni exterioare. Iar dupa ce acestea ajung la un final, persoana respectiva se poate relaxa si reveni la vechiul comportament. De aici apar certurile si neintelegerea din partea partenerului. Comunicarea deschisa si sincera e cheia. Deci, este posibil, stiu foarte multe cazuri.

| Andra_3863 a răspuns:

Da scumpo,este posibil. In relatia mea sunt perioade [cam de o saptamana...] in care ne certam in fiecare zi,uneori si de mai multe ori pe zi. straight face Motivele sunt pur si simplu stupide,dar apoi ne revenim si este totul ca inainte,ca si cand nu ne-am fi certat vreodata! Si iata, avem un an de cand suntem impreuna.
Deci nu iti face griji, o sa va fie din nou bine...big grin

| NimenixD a răspuns:

Heii. Dacă atât fata cât şi băiatul îşi doresc să fie iarăşi fericiţi ( să formeze din nou un cuplu fericit ) se poate! Dar depinde şi din ce cauză s-au şi certat happy. O discuţie serioasă cu partenerul / a nu strică niciodată :*

| bebelotz a răspuns:

Se poate si nu prea, hmmmm cum sa-ti explic eu tie...thinking deci ideea e in felul urmator: sti ca se zice franghia rupta cand o inozi nu mai e la fel dar depinde de situatie; eu una am patit asta pe pielea mea si credeam ca niciodata nu va mai fi le fel in relatia mea cu el dar sti ce am observat ca in unele NU a fost ( in relatiile fara dragoste) iar in cea mai recenta da a fost la fel ca inainte pentru ca ne iubeam, doar iubirea ne-a facut sa uitam de tot raul din trecut sa trecem mai departe si sa ne iubim in continuare ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat (sau aproape nimic) Asa si la tine depinde de sentimentele pe care le aveati unul fata de celalalt, app succes big grinwinking

| Spinoasa a răspuns:

Da mie mi s-a intamplat asta.Am o relatie de doi ani,dar din pacate e la distanta,si aveam unele zile in care ne certam in continuu,incepeam sa-l evit, nu-l mai sunam, de teama sa nu inceapa iar cearta.Ne-am revenit insa dupa 0 saptamana de certuri(maxim o saptamana) prin multa comunicare,adica fiecare spunea ce il deranjeaza si incercam amandoi sa aplanam situatia, e impropriu spus amandoi pentru ca mai mult eu lasam de la mine, dar in finehappyTrebuie sa incerci sa vb cu el si sa ii spui daca vrea sa mai continuati sa lase si el de la el si sa 'luptati' pentru binele relatiei. Sper ca ti-a fost de folos raspunsul meu!:*

| Dreamz a răspuns:

Da se poate. Deoarece oamenii se schimba. Poate nu crezi, dar se poate intampla. Te sfatuiesc, daca ti s-a intamplat si daca totul e ok acum, sa profiti de tot timpul in care sunteti impreuna.

| maryanaa a răspuns:

Da se poate acum depinde de fiecare cuplu.am patit asa ceva a fost o perioada parca nebuna sa spun asa si am stat despartiti ceva timp si parca nu puteam uita nimic din ce s-a intamplat dar cu timpul am reusit sa facem ca relatia noastra sa mearga ca inainte! asa ca fi increzatoare ca totul o sa fie bine discuta cu partenerul si poate o scoateti la capat! bafta*

| uusername a răspuns:

Daca va iubiti cu adevarat si va doriti sa fiti impreuna se poate dar depinde si de caracterul persoanelor. daca sunt in stare sa uite ce a fost si motivul certei