| mariana25 a întrebat:

cum sa uiti un baiat pe care la-i iubit foarte tare 3 ani?

Răspuns Câştigător
| Șurubelniță a răspuns:

In primul rand, ca sa-l poti uita trebuie sa realizezi un lucru : da, ai avut o relatie cu acel baiat timp de 3 ani, presupun ca ati petrecut clipe frumoase impreuna insa omul cu trecerea timpului se schimba, din pacate, uneori se schimba in rau si ii raneste pe oamenii care tin la el.

Acum te intreb sincer, baiatul acesta de acum, din clipa de fata, mai seamana cu baiatul cu care ai inceput relatia in urma cu 3 ani? Eu unul zic ca nu.
Acest lucru se intampla, asa e viata si din pacate nu ai ce face in situatia de fata.
Presupun ca nici nu va mai intelegi bine, poate chiar ca aproape deloc din moment ce v-ati despartit dupa mai bine de 1000 de zile de relatie.

Totusi, intreaba-te pe tine si raspunde-ti sincer : "se merita sa sufar dupa cineva care nu mai exista?"
Incearca sa te aduni si sa constientizezi ca persoana pe care o iubesti, din pacate nu mai exista. ACea persoana a devenit una care nu se mai poarta la fel de frumos cu tine, nu mai are aceleasi sentimente pentru tine.

Si gandeste-te la urmatorul lucru : pe lume inca mai exista baieti. De ce sa nu incepi o relatie noua cu un baiat cu care te poti intelege si poti avea o relatie poate chiar mai frumoasa decat aceasta relatie de 3 ani pe care ai avut-o cu respectivul. De ce sa stai suparata din cauza lui, daca s-a schimbat si nu iti mai poate oferi clipe frumoase alaturi de el? De ce sa iti faci singura rau in continuare cand iti poti face bine?

Sper ca intelegi ceea ce ti-am spus, stiu ca este dificil insa acesta este adevarul si nu cred ca ma poti contrazice in legatura cu ceea ce ti-am spus eu acum.

O zi frumoasa iti doresc! happy

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Greu,foarte greu.
Stiu ca daca-ti spun ca sunt altii care se despart dupa 10-15 ani,nu te ajuta cu nimic,dar poate te consoleaza cumva ideea...
Nici o despartire nu e usoara,mai ales cand unul din cei doi iubeste inca.
Incearca sa fii blanda cu tine,nu te invinui,doar cauta sa accepti in sinea ta ca totul s-a sfarsit.
Plangi sa te descarci si apoi,asculta muzica vesela,vezi comedii,iesi cu prietenele la plimbare,vezi vitrine,planuieste-ti viitoarele cumparaturi,fa lucruri care te ajuta sa ai mintea ocupata cu altceva,tot timpul.
Si,incet, foarte incet, te vei vindeca.
Nu complet, orice rana lasa o cicatrice in urma, dar te vei obisnui cu ea si viata ta va putea continua.
Sa ai grija de tine.

| mona a răspuns:

Il vei uita greu dar macar poti incerca sa-l lasi sa plece din mintea ta, nu te mai gandi la el si ocupa-ti timpul cu altceva, incearca sa iti faci un nou prieten

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
poate ca e greu sa il uiti, mai ales daca a fost o iubire mare si sincera, dar da te-a inselat, cred ca e mai usor, traeaza subiectu cu indiferenta si autosugestioneaza-te ca poti sa il uiti si ca vei gasi o iubire care sa te merite.
O zi frumoasa sa aihappy

| MaeRiAh a răspuns:

Nu poti big grin... poti doar sa treci peste chiar de e greu si nu incerca sa nu te mai gandesti la el ca o sa il placi si mai tare

| cosima11 a răspuns:

Am fost pusă și eu în situația asta. și e nasol rău de tot. încearcă să nu te mai gândești la momentele frumoase dintre voi și totodată încearcă să iți schimbi rutina zilnică și să eviți anumite situații în care acționai alături de el. de exemplu, când mănânci ceva ce îi plăcea si lui fă in așa fel încât să nu te gândești la el și să îți ocupi mintea cu altceva. autoconsolează-te cu gândul că toate lucrurile se întâmplă cu un scopv și că poate e mai bine așa. deși e greu, pentru că in așa timp îndelungat ai investit sentimente, timp, resurse etc.

| Brâncuşi a răspuns:

Neaţa, e foarte greu, dar de ce să-l uiţi eu unul nu prea am purtat pică unei persoane nu aş mai băgao în seamă şi atât! Indiferenţa doare cel mai tare nu îi face rău şi nu-l uita lasă lucrurile aşa, ai grijă de tine.
O zi bună!

| chazz a răspuns:

Nu poti!
Timpul o sa treaca.
Rabdare, rabdare!
Numai bine!

| Miky1 a răspuns:

Incepe cu o pauza, apoi cu alta completare care sterge tot.

| Earthroot a răspuns:

Trebuie sa te gandesti la mine altfel nu ai cum.

Răspuns utilizator avertizat
| SupradozaDeViise a răspuns:

Heii e foarte greu sa uiti de cineva pe care l-ai iubit atata timp, dar incearca sa-ti gasesti alt baiat si sa incerci sa uiti de el, iubind alt baiat. Funda? :3

| 1987543G a răspuns:

Eu am iubit unul 7 ani si pe el l-a durut undeva! Si acum dintr-o data cand am simtit ca se indragosteste de mine puf... a disparut dragostea mea fata de el! Nu poti uita un baiat ca asta vrei tu asta vine de la sine! funda? :*