| lynes a întrebat:

Cum il uiti pe cel iubit?

Răspuns Câştigător
| Puf a răspuns:

Cu timpul... nu poti uita ceva in cateva zile ori cat de mult ti-ai dori. Cel mai bine e sa incerci sa ai alte ocupatii, sa nu te gandesti mereu la el pentru ca doar asa poti sa uiti cat de cat. Daca tu mereu te gandesti "oare cum sa-l uit?" automat apare in gandurile tale si nu vei reusii sa faci nimic, decat sa iti amintesti ...Totul vine de la sine, timpul chiar vindeca ranile, chiar daca le vindeca mai greu.Nu te astepta sa il uiti chiar cu totul, ca nimeni nu ti-l poate sterge din ganduri, insa nu te vei mai gandi asa mult la el, va aparea alt cineva care ii va lua locul si te va face sa nu te mai gandesti la el.Viata nu lasa nici o problema nerezolvata!love struck

7 răspunsuri:
| bogdan74688 a răspuns:

Chiar daca e simplist raspunsul, e extrem de explicit.
Ne vindecam de iubire prin iubire = uitam de fostul, cand suntem cu actualui ( si nici atunci complet, doar ca numai este la fel de prezent in mintea noastra )

| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Il eviti si te orientezi spre altcineva

| play4girls a răspuns:

Fa pe altul sa te iubeascawinking. uite dc nu vreau sa iubesclaughing, mai bine e sa te lasi iubit(a). bafta

| aly a răspuns:

Iubestel pe altul
funda?

| ancutza_2191 a răspuns:

Nu il poti uita usor, te faci ocupata, ma refer la faptul ca iti gasesti de lucru de ex : citesti o carte, nu o sa te gandesti la el cat timp citesti

| 13031998 a răspuns:

Nu te mai gandesti la el.pur si simplu te gandesti ca ai prieteni care iti spun ca esti de 1000 de ori mai buna decat el.incerci sa te gandesti la alt ceva.

funda?

| my_5148 a răspuns:

Nu il poti uita repede, usor. Trebe sa treaca un timp. Adica sa iesi cu altcineva, sau sa vb cu altcineva, care sa te faca sa razi, sa stai cu prietenele sa radeti, sau sa-ti spui oful, pentru ca te vor asculta. Sa iesi undeva, sa citesti, sa inveti, sa te uiti la tv. Sa te distragi. Si orice ai face sa fie mereu o amintire frumoasa, fara sa ai resentimente, dar si faca false sperante. Daca mai poti avea ceva cu el, sau va iubiti, risca, traieste... Dar adac nu detasaza-te si nu mai visa, spre ceva ce nu se va realiza. Gandeste-te undeva unde iti este mai uil...