| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face clisma acasa? Fara chestii de alea de cumparatlaughing

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Efectuarea corecta a clismei anale, acasa/la domiciliu in conditii igienice si lipsita de urmari neplacute, este descrisa cat se poate de profesional si pe intelesul tuturor in articolul/materialul :
https://www.realmed.ro/shw_services/clisma-cu-scop-evacuator/
Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum adica, fara chestii din alea de cumaparat?
Pai fara IRIGATOR de cumparat, nu ai cum face clisma!
Clisma nu se face cu degetul si nici cu furtunul din curte, pentru asa ceva, chiar ai nevoie de un irigator complet.

| Goete a răspuns:

Fara chestii de cumparat, ti-o baga unul si face pis