| anonim_4396 a întrebat:

Salut,cunosc o fata cam de un an,stam impreuna mereu,vorbim zilnic iesim pe afara si am inceput sa simt sentimente pentru ea(ma refere pentru o relatie). Credeti ca e bine sa trec mai departe, daca voi strica prietenia? ne intelegem foarte bine.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu cred ca esti in zona prietenei, de ce nu o intrebi direct daca nu vrea o relatie cu tine? daca te place? ce astepti?

| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti trece la faza urmatoare: invit-o la un film, la un suc, la o inghetata!

| dragalasuul a răspuns (pentru Violleta2022):

Dar noi facem deja asta, dar ca intre prieteni!

| Nonzen a răspuns:

Bună! Eu trec cam prin aceași situație ca tine, sunt îndrăgostită de cel mai bun prieten, de 2 ani.
Eu zic că trebuie să "spargi" zona prieteniei, știi tu, nemâncatu ăla de friemdzone, și o poți face ușor, prin priviri mai speciale, dacă îți trimite și ea aceste priviri la rândul ei, te place! Treci mai departe.

| Raluu25 a răspuns:

Buna! Parerea mea este sa ramaneti la stadiul de prieteni, pentru ca prietenie inainte de dragoste se poate, dar prietenie dupa dragoste niciodata.Nu strica o prieteniebasa frumoasa pentru o relatie. Exista posibilitatea ca relatia de iubire sa nu mearga si atunci o sa pierzi o prietena. probabil te simti atras de ea din cauza ca va cunoasteti foarte bine, dar daca va implicati intr.o relatie lucrurile o sa se schimbe la 180 de grade.

| ariana1111134775676 a răspuns:

Spune-i ce simti