| Marian586 a întrebat:

Salut, daca fac dragoste cu prietena mea neprotejat si ea pilula de a 2 zi imd dupa se poate sa ramana insarcinata?

Răspuns Câştigător
| Ale080999 a răspuns:

Pilula nu iti poate asigura 100% ca ea nu ramane insarcinata, plus de asta pilula aceasta ii da tot organsimul peste cap. Cel mai bine este sa va protejati si sa nu riscati aiurea.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce sa ia fata o asemena astila, care este o bomba hormonala cu efecte majore in corpul ei, cand poti da 2 lei si lua un prezrevativ, care NU are nici un efect secundar pentru nimeni, in plus, nu musca, nu doare si nu-ti mananca penisul!
Pastila de a doua zi se ia 1 singura data in viata femeii, din cauza boilor si a cancerelor pe care le poate produce!
Nu va jucati cu asa ceva, ca aveti alternativa ieftina si fara efecte dezastruoase: prezervativul!

| corbulalbrosu a răspuns:

Procedand in modul IRESPONSABIL cum ai precizat in prezenta intrebare, se poate afirma fara a gresi ca in mod absolut sigur vei reusi sa-ti bati joc de sanatatea prietenei tale.
Inainte de a proceda cu atata INCONSTIENTA, acceseaza si citeste articolele prezentate in site-ul : http://www.seximus.ro/
Pentru a fi corect informat, trebuie sa cunosti informatia potrivit careia sarcina se poate forma numai in cazul in care sperma ajunge in vagin, in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual.
http://www.seximus.ro/articole/calcul_perioada_fertila.php
Multa sanatate!

| Ale080999 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Poate sa ramana insarcinata si daca nu este in perioada fertila, atunci sunt mai mari sanse asta este adevarat, dar si cand nu e poate sa ramana insarcinata daca ajunge sperma in vagin bineinteles.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Ale080999):

Dupa ce am profesat aproape 40 de ani in activitatea de interinere in conditii de sanatate deplina a apartului reproducator feminin, sau dupa ce a lucrat uneori luni sau chiar ani de zile cu femei cu fertilitatea extrem de scazuta pentru a deveni femei implinite adica mame mai pe intelesul tau, ma simt dator fata de ceilalti utilizatori care vor citi raspunsul tau, sa-mi exprim parerea autorizata si profesionala pe baza careia sa-ti aduc la cunostinta ca raspunsul tau este eronat, gresit, incorect si ca atare in totalitate nefolositor. Multa sanatate!

| Ale080999 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Sa fie cum spui tu, dar am îndoielile mele cu privire la "profesia ta". O zi buna si multa sanatate.

| Donsavas a răspuns:

Pilula de a doua zi se ia chiar asa cum ii spune denumirea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce am profesat aproape 40 de ani in activitatea de interinere in conditii de sanatate deplina a apartului reproducator feminin, sau dupa ce a lucrat uneori luni sau chiar ani de zile cu femei cu fertilitatea extrem de scazuta pentru a deveni femei implinite adica mame mai pe intelesul tau, ma simt dator fata de ceilalti utilizatori care vor citi raspunsul tau, sa-mi exprim parerea autorizata si profesionala pe baza careia sa-ti aduc la cunostinta ca raspunsul tau este eronat, gresit, incorect si ca atare in totalitate nefolositor. Multa sanatate!

| Marian586 explică:

Nu inteleg am si citit articolul si cum adica ca imi bat joc de sanatatea prietenei mele