| anonim_4396 a întrebat:

Salut, daca faci sex cu prezervativul pus, te mai dezvirginezi? (Ca baiat ma refer)

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai contact sexual cu penetrare, cu sau fara prezervativ, inseamna ca te dezvirginezi

| Violleta2022 a răspuns:

Prezervativul nu este o "haina" groasa, este ca o alta piele a lui si DA, prezervativul trebuie purtat intotdeauna, chiar si cand esti virgin.

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul simplu concret si corect, este DA din moment ce intretii un act sexual. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da.

| Andreeush a răspuns:

Contact sexual=dezvirginare.
Prezervativul este pentru protecție, nimic mai mult.

| Frank51 a răspuns:

Incredibil cat de prost concep oamenii dezvirginarea si cat de simplu e...

Primul contact sexual efectuat cu o persoana de sex opus protejat sau neprotejat, indiferent de durata sau alte variabile, atat timp cat penisul a penetrat vaginul, se numeste dezvirginare.

| SalutCeFaceti a răspuns:

Da. La fete e vorba de ruperea himenului, lucru care poate fi verificat la ginecolog. La baieti, virginitatea e un termen abstract, care se refera doar la faptul daca ai facut sex sau nu.