| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Daca o fata nu te priveste ce poate insemna? Nu ma cunoaste insa nu se uita la mine,sau se uita pe furis,cand ma uit la ea isi ridica privirea din pamant si daca stie ca ma uit in ochii ei se uita in lateralul meu, niciodata nu m-a privit in ochi sau spre fata.Nu ne cunoastem dar ne vedem de mult timp.

Răspuns Câştigător
| funnnyman32 a răspuns:

Salut!
Daca zici ca va vedeti de mult timp. de ce nu vorbesti omule si tu cu fata? ti-e rusine ai emotii ceva? Ce mai stai? Vrei sa ti-o ia altul inaintea ta. si dupa aceea sa-ti para rau? actioneaza cat ai timp si crezi ca nu e a ' nimanui' fata aceea si sa ai siguranta ca nu este cu nimeni ca sa te foloseasca pe tine sau sa te aiba ca frate.(asa se intampla).
Daca esti prieten cu ea, o chemi frumos afara vorbesti cu ea tot ce-ti sta pe suflet si lamuresti. Zii ca tu pe ea o placi de mult timp. si nu ai avut ocazia sa-i spui ca o iubesti etc. gasesti tu ceva sa-i zici, fetele adora sa fie indragite dapai sa auda ca le iubeste cineva. Nu te increde in spusele oamenilor tu, fa cei mai bine pentru tine si nu te lua dupa altii, ca poate ei, nu stiu sigur si clar situatia ta, tu stii cel mai bine ce sa faci, si cam degeaba iti dam noi sfaturi daca tu faci tot ce-ti taie capul!
Nu va cunoasteti? sfat: Fa in asa fel incat sa o cunosti,. daca nu accepta si ea si nu te lasa sa o cunosti, intereseaza-te de ea, dar nu sa o urmaresti ca un maidanez d-ala turbat si in limba dupa ea. Te interesezi pe la prietenii ei comuni si tot asa. Aflii si unde sta si o sa-ti fie mai usor. ii poti trimite un buchet de flori, dar fara sa-ti prezinti numele, iar eventual daca ai Facebook-ul ei sa o intrebi cu susta daca i-au placut florilewinking.
Poate fata asta te place si pe tine, nu ai de unde sa stii pana nu o intrebi. O iei frumos deoparte si ii spui pe nume' Uite ' Ioana' sa zicem ca o cheama asa.: Stiu ca nu am avut ocazia sa ne cunoastem mai bine si vreau sa fac tot posibilul sa te cunosc; daca vezi ca nu zice nici da nici nu, sau poate( mai ales poate cam asa zic toate) tu sa nu o lasi din vorba bate-o la cap cu apropouri daca am fi impreuna etc. Si sa nu pari copil cand zici asemenea chestii, si apropo men sa nu-ti fie rusine de lume niciodata ca pana la urma lumea asta doar vorbeste si cam atat, sa nu te vada fericit ca e invidioasa. Deci man o iei frumos pe fata asta iesi cu ea la o plimbare dar incearca sa o saruti cand nu se asteapta, asa pe furis. Poate o sa zica ca esti nesimtit, si toate cele dar tu nu ceda, o fata cand vede ca chiar vrei cu adevarat sa fii cu ea si o cauti ii trimiti mici atentii,(nici chiar scumpe) flori acolo si o ciocolata ca fetele adora astea ). Si niciodata sa nu incerci sa taci langa o fata ca se plictiseste vorbeste orice si gaseste subiecte sa fie si ea atrasa de discutie nu sa zica da da sau nu nu stiu. Fa-o sa vorbeasca, si daca faci fa tot posibilul sa se simta bine in preajma ta, fa-o sa zambeasca cand te vede, sa rada, o iei in brate, o pupi pe obraz dragastos, sunt multe tehnici sa impresionezi o fata, tine-o de mana, mangaie'o pe par, sau pe frunte si ai grija de ea. Ea sigur te place si nu e semn de intrebare aici din ce relatezi tu. Asa ca nu pierde timpul ca e pretios, si maine poimaine poate o vezi cu altul si -ti va pica fata, vei zice off de ce nu i-am zis. Asa fac multi baieti / eventual barbati. dar mai au mult pana la stadiul de barbati in toata firea.
in fine, daca crezi ca ai facut tot ce ti-am scris eu aici, revin-o cu un reply sa vedem ce ai facut, si cu mai multe detalii despre aceasta fata ca sa stim si noi.
Cu drag funnyman! happy

| anonim_4396 explică (pentru funnnyman32):

De ar fi asa simplu, dar mereu un singur lucru strica toata ecuatia.E mai mare ca mine cu 1 an maxim 2.Ideea e ca nu avem nici o legatura unu cu altul ne vedem foarte rar, cam de 2 ori pe luna.Nu actionez pentru ca stiu ca diferenta de varsta e ceva peste care nu treci usor.Pentru mine nu e o problema, in 6 luni fac 18, iar ea are undeva la 18-20 de ani.Nu stiu, am incercat sa o ''citesc''nu prea mi-a iesit. Uneori isi aranjeaza parul, rar se apropie insa niciodata nu se uita la mine, desi eu am incercat sa creez un contact vizual de cateva ori.E prima dragoste ''reala" si e greu pentru ca stiu ca daca ma refuza si o pierd o sa sufar ca un prost pentru nimic.Pur si simplu mi-e greu sa cred ca sunt asa norocos incat sa ii placa de mine happy

| funnnyman32 a răspuns (pentru anonim_4396):

Incetul cu incetul se rezolva. Dar sa stii ca daca nu vei face chiar nimic si stai doar asa dupa ea, pierzi timpul. Daca crezi ca te-ai indragostit de fata asta nu ramane nimic de facut decat sa dai totul ori nimic. Nu conteaza diferenta de varsta intr-o relatie, si vad ca nu e diferenta asa de mare intre voi. Depinde si ei ce ii place. Poate ea este si o fire mai rusinoasa si are anumite baricade care blocheaza evident contactul ei cu tine, si iti mai zic ceva dupa femei sa nu fugi niciodata. ca mereu poti gasi pe cineva mult mai bun. Si sa nu suferi dupa o fata ca iti faci rau singur. Si pana la urma de ce sa suferi ca un bleg? cel mai nasol sa iti placa de o persoana si ea nici sa nu te bage in seama sau sa te evite e cel mai urat sentiment. De unde stii ca nu esti asa norocos, multe fete poate s-au saturat de tipii bad boy si poate vor sa incerce si altceva, dar sa nu ajungi niciodata la mana unei fete trebuie ea sa fie la cherimul tau cand vrei. Si ca sa ajungi sa faci asta trebuie sa te iubeasca enorm. Lasa tu varsta deoparte si sa te intereseze cel mai putin acest aspect. Si da-i drumul la treaba nu sta pe loc sa pierzi timp. Fa rost de numarul ei de telefon, daca crezi ca nu poti actiona in fata ei, dar la telefon suna cam aiurea sa ii spui. tot fata in fata este bine, ii zici tot ce crezi ca va trebuii sa auda si vezi ce zice. Daca zice da foarte bine veti fi impreuna, nu stiu cat dar cu siguranta nu mult. Pentru ca fetele se plictisesc, pe ea oricum nu o vei pierde daca stii sa o indupleci cu vorbe si mai ales cu fapte. Schimba-te si tu putin asa. e sigur ea mai emotiva si poate ii este si ei greu sa vorbeasca cu tine. Incearca sa faci ceva nu ai nimic de pierdut. si nu e bai mai sunt fete doar ca le gasesti mai greu pe alea fara fite si figuri in ele, dar nu e un capat de lume si nu ai ramas la o singura fata, asa zic toti baietii si stiu ca te gandesti la ea dar fa ce trebuie de cuviinta si nu mai bate in retragere fii tupeist si sa vada ca esti un baiat calumea si cu initiativa. bafta happy

| anonim_4396 explică (pentru funnnyman32):

Mersi mult,cred ca de asta aveam nevoie, niste cuvinte care sa ma ''racoreasca''.O sa fac cum ai spus, cred ca o sa o abordez pe Facebook, cu vorbele le am, nu-i problema insa inceputul e mai greu. Orice ar fi macar stiu una si buna.Salut si mersi de ajutorwinking

| funnnyman32 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere, si succes pe mai departewinking

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

E o fricoasa grija mare frate genul asta de fata sunt foarte periculoase

| corbulalbrosu a răspuns:

Spune-i verde-n fata ca ai remarcat-o si ti-ar face placere sa deveniti prieteni. Probabil ca ea nici nu banuieste ca iti place de ea din moment ce nu ai actionat deloc in a-i da de inteles si ca atare pentru ea probabil ca tu de fapt esti inexistent in acest moment. Curaj si putin tupeu si este posibil ca totul sa se rezolva urgent.

| seth2016 a răspuns:

Daca te ignora numai pe tine e un semn ca te place.

Spune-i ca-ti plac ochii ei si ca vrei sa te uiti in fiecare zi in ei, daca o placi.

Daca te uiti in ochii ei mai mult ai sanse sa te indgragostesti.

| doge10 a răspuns:

Dai batai tati. Daca n-are prieten ai verde. happy