| misami a întrebat:

Salut! De pe la 14 ani imi place de un baiat. Ideea e ca e prieten de familie. Uneori imi da semne ca m-ar placea, dar in general e destul de distant. Sora lui mai mica care e de-o varsta cu mine este prietena destul de buna cu mine. In general il vad pe baiatul asta o data pe saptamana. Nu am numarul lui de tel sau ig-ul lui asa ca nu se pune problema sa vorbesc cu el in mediul online. As vrea sa aflu daca si lui ii place de mine sau ceva. Aveti idei cum as putea sa aflu asta? Nu prea as vrea sa il intreb pentru ca daca nu ma place s-ar putea afla in familie si nu vreau asa ceva. Mersi

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Baiatul nu se va da la tine tocmai pentru ca nu vrea sa creeze probleme intre famiile voastre si va pastra distanta.
Eu zic sa te preocupe acum scoala, fiindca ai de invata pe rupe si curand examenul de capacitate, macar sa intri la liceu ca dupa aia gasesti tu baitei de varsta ta, de care sa-ti placa.

| misami explică (pentru Violleta2022):

In primul rand am scris ca imi place de acest baiat 'de pe la 14 ani" si asta nu inseamna ca am 14 ani! In al doilea rand sunt la liceu in clasa a 11-a. Poate ca ar trebui sa citesti mai cu atentie daca tot esti asa de desteapta!

| Violleta2022 a răspuns (pentru misami):

Rusinos, sa zignesti adultii aici, fiindca esti incapabila sa gandesti cand deschizi gura.
Rusine parintilor care nu te-au educat!

| misami explică (pentru Violleta2022):

Jignești* dna profesoara, psiholog si castigatoare a premiului nobel pentru prostie

| Violleta2022 a răspuns (pentru misami):

Rusine parintilor care te-au crescut si nu te-au educat, RUSINE!

| AdioTPU a răspuns:

De ce nu o intrebi pe sora lui, cea mai buna prietena a ta? Intreab-o ce parere are el despre tine, daca i-a vorbit ei vreodata despre tine.

| GeorgeCazan a răspuns:

Intreb-o pe sora lui, care îți este prietenă.

| misami explică (pentru GeorgeCazan):

Pai nu prea as vrea pentru ca ea nu prea pastreaza "secrete"

| Alexandrux198763 a răspuns:

Tu cati ani ai? stiu o fata care te poate ajuta snap: aliubeclean