| tzetze2582 a întrebat:

Salut, de vreo 2 saptamani nu am liniste, am inselat-o pe prietena mea si m-a iertat dar eu am fost prea jogodie si am vrut sa o mai insel odata. Intr-o seara ru cu ea si inca un prieten eram la mine cand fata cu care aveam de gand sa o insel mi-a trimis mesaj de noapte buna iar ea a vazut si s-a suparat foarte tare, parerea mea e ca m-ar fi iertat si atunci dar "prietenul" meu i-a spus ei tot ce vorbeam deapre ea, era singura persoana in care aveam incredere, iar in ziua urmatoare s-a despartit de mine, nu eram prea afecat dar cand am vazut-o cu prietena ei si cu alti doi baieti la o cafenea am luat-o razna complet, nu mai stiam nimic de mine, vreiam doar sa fiu iar cu ea ca inainte si pe ceilalti doi sa dau cu masina peste ei, eram orbit de gelozie. Pana la urma ne-am impacat, dar nu mai stiu ce sa fac ca sa ii arat ca o iubesc si ca mi-o doresc langa mine toata viata mea. Ceva sfaturi va rog! :'(

10 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Daca o iubeai nu o inselai. Nu ai nevoie de o pauza sau sa o vezi cu altul ca sa iti dai seama ca o iubesti. Nu o meriti, eu in locul ei nu-ti mai dadeam nici sfert de sansa, ea te-a iertat dupa ce ai inselat-o. Ea te iubeste, tu nu esti decat orgolios ca a avut puterea sa puna ea punct

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eee o iubesti. Daca ai iubi-o ai lasa-o in pace si nu ti-ai mai bate joc de ea

| mihai69 a răspuns:

Nu pe ea o iubești, ci pe tine. Și numai e tine.
Lasă fata în pace și stai cu parașute până vei fi în stare să ai o relație monogamă.

| Doub a răspuns:

Ai putea să... ştii tu, să nu o mai înşeli. :/)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Nuuuuu, cum sa faca asta!? N-auzi ca e jigodie? Puteai sa-l sfatuiesti sa-i duca flori, in timp ce o insala in continuare, de exemple. Cum sa nu o mai insele, e strigator la cer! Erezie!

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Fk, să-mi fie ruşine... ai dreptate. sad

| sofisis a răspuns:

Deci nu a fost suficient ca ai inselat-o o data...atat de mult o iubesti ca ti-ai mai gasit INCA UNA cu care voiai sa flirtezi si sa o inseli.
Parerea mea? Nu o iubesti. Te-ai impacat cu ea din pur orgoliu masculin si din gelozie. Iti dau MAXIM 2 luni pana o inseli din nou.
Sfaturi? Daca totusi crezi cu adevarat ca vrei ceva serios de la ea, e suficient sa o respecti, sa te porti frumos cu ea si sa nu o mai faci vreodata sa treaca prin umilinta de a fi inselata, mintita, batjocorita etc.

| Alexandru1501 a răspuns:

Incearca sa faci totul cum vrea ea si sa ii faci pe plac

| 666Anonymous666 a răspuns:

Cumpara.ti BMW si.o sa te iubeasca toata viata!

| Cristea_Andree_1996 a răspuns:

Esti amuzant