| ThinkDifferent a întrebat:

De vreo câteva zile am observat ca ejaculez în somn la vise erotice, am auzit ca se cheamă Polutie Nocturnă. Este normal?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Este perfect normal pentru tineri.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Visele erotice insotite de erectii in timpul somnului sunt normale la orice varsta. Polutia nocturna si erectiile matinale sunt insa caracteristice pubertatii. Daca ai intre 13 si 20 de ani e perfect normal desi polutiile nocturne in general se opresc la adulti.

| corbulalbrosu a răspuns:

Absolut normal daca esti adolescent.Chiar si in cazul in care nu visezi se poate produce o asemenea ejaculare in somn.

| Emilian65 a răspuns:

Daca esti adolescent, este normal sa ai asemenea polutii nocturne. Iar daca te mai uiti si la filme porne, cu atat mai mult se produc asemenea polutii.

| LoveSleep a răspuns:

Stai calm.

| minrest a răspuns:

Da, este.

| Hakuouki a răspuns:

Da, este normal, nu te ingrijora.

Răspuns utilizator avertizat
| fqwaf a răspuns:

Da, este normal.