| Roberrt21 a întrebat:

Salut, dupa cat timp se duce sperma de pe degete dupa o ejaculare? Gen nu o ramas acolo dar intra in piele sau nu stiu, dupa cat timp se pierde?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

AR fi chiar culmea ca spermatozoizii sa poata sau sa reuseasca sa patrunda... in ceva. Spermatozoizii mor in momentul in care s-a evaporat intreaga cantitate de apa din sperma. Adica in momentul in care sperma s-a uscat, s-a intarit precum... ''apretul'' folosit la intarirea unor tesaturi. big grin Sanatate!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sperma se duce imediat, daca te speli cu apa si sapun, asa cum ar fi normal si sanatos.

| armand69 a răspuns:

Cel putin 3-4 ani!